Резултати 2009

Прочетете резултатите от конкурса.
admin
Администратор
Posts: 33
Joined: Wed Jul 07, 2010 7:07 pm

Резултати 2009

Postby admin » Thu Jul 22, 2010 8:04 pm

РЕЗУЛТАТИ
от Третия национален ученически конкурс за литературно творчество и журналистика “Стоян Михайловски”- Русе`2009


В Третия национален ученически конкурс за литературно творчество и журналистика “Стоян Михайловски” участваха 206 млади автори от цялата страна с 301 творби и 19 колективи /екипи на вестници, тв и радиопредавания/.

Съгласно статута на конкурса всички творби, получени с пощенско клеймо на изпращане 20 март 2009 г., бяха обработени /разпределени по възрастови групи и раздели и записани под номер в специален дневник/, след което бяха дадени за оценяване на седемчленно жури в състав:
председател:
доцент д-р Руси Русев, преподавател в РУ ”Ангел Кънчев”
секретар:
Анна Жекова, ст.специалист в ОбДЦКИ-Русе
и членове:
Нели Пигулева - поетеса, редактор във вестник ”Утро” /Русе/
Стоянка Живкова - преподавател по български език и литература
Пламен Абаджиев - издател, писател, управител на издателска къща ”Парнас” /Русе/
Силви Стефанов - журналист, директор на Общинско радио Русе
Радослав Атанасов – графичен дизайн

Всеки член на журито, независимо един от друг, прегледа, оцени и номинира най-добрите творби по възрасти, раздели и жанрове. На 15 април т.г. се проведе общо заседание на журито, на което бяха обсъдени за награди номинираните творби на младите автори.

Журито се обедини около идеята:
1. Произведенията на малките творци от 1 до 4 клас в раздел “Литературно творчество” - поезия и проза /І възрастова група/, и в раздел “Журналистика” от 5 до 7 клас /І възрастова група/ - отличени от журито като най-добри, да бъдат наградени без класация.
2. Класиране да се извърши във ІІ и ІІІ възрастови групи за поезия и проза и ІІ група за журналистика, както и между колективните участници.

Раздел “Литературно творчество”

І възрастова група /1-4 клас/

ПОЕЗИЯ
/списъкът е утвърден по реда на обсъждане и гласуване/

1. Анна Първанова - Пловдив
2. Габриела Неделчева - Варна
3. Мартин Липчев - Варна
4. Маргарита Вълчева - Силистра
5. Изабела Минчева - Варна
6. Николая Тодорова - Мездра
7. Павел Йосифов – Русе, клуб ”Приятели на книгата”при ОбДЦКИ
8. Преслав Георгиев – Русе, ”Приятели на книгата” при ОбДЦКИ
9. Полина Спирова - Варна
10. Ахинора Минчева - Варна

ПРОЗА

1. Радина Костадинова - Панагюрище
2. Марсела Иванова - с.Ореш, община Свищов
3. Александра Георгиева - Лом
4. Катерина Петкова - Варна
5. Александър Милчев - Русе, лит. клуб при НЧ ”Христо Ботев”
6. Габриела Тимотеева - с.Ореш, община Свищов
7. Никол Иванова - Русе, клуб ”Приятели на книгата” при ОбДЦКИ
8. Катерина Петрова - София
9. Камелия Великова - Русе, клуб ”Приятели на книгата” при ОбДЦКИ

ІІ възрастова група /5-7 клас/

ПОЕЗИЯ

І награда

Мария Гаралова - Ракитово

ІІ награда
Аделина Петрова – Русе, клуб ”Слово” при ОбДЦКИ

ІІІ награда

Диляна Генова - Стражица

Поощрение
Мара Михайлова - Стражица

ПРОЗА

І награда

Милотин Бараков - Русе

ІІ награда
Лъчезар Фотев – Казанлък

ІІІ награда
Виктория Вичева - Сливен

Поощрение
Милена Борисова - Перник

ІІІ възрастова група /8-12 клас/


ПОЕЗИЯ

І награда
Поля Филипова - Русе

ІІ награда

Мартина Вичева - Сливен

ІІІ награда
Натали Калчовска - Търговище

поощрение

Яница Пехова - Русе, клуб ”Слово” при ОбДЦКИ

ПРОЗА

І награда
Нели Иванова - Плевен

ІІ награда

Мирела Занева - София

ІІІ награда
Николета Атанасова - Русе, клуб ”Слово” при ОбДЦКИ

поощрение

Милена Курумджиева - Русе, МГ ”Баба Тонка”

Раздел “Журналистика”

І възрастова група /5-7 клас/

1. Михаел Илиев - Мездра
2. Ванеса Ванева - Русе, клуб ”Слово” при ОбДЦКИ
3. Стилиян Гаджев - Русе, клуб ”Журналистика” при ОбДЦКИ
4. Марина Иванова - Русе, клуб ”Журналистика” при ОбДЦКИ
5. Гюла Младенова - Лом
6. Иван Вълков - Русе, клуб ”Журналистика” при ОбДЦКИ
7. Петя Тихомирова - Търговище
8. Весела Христова - Русе, клуб ”Слово” при ОбДЦКИ
9. Глория Войнова – Русе, клуб ”Журналистика” при ОбДЦКИ


ІІ възрастова група /8-12 клас/

индивидуално участие

за ЕСЕ

І награда
Катерина Георгиева – Велико Търново

ІІ награда
Манол Емануилов – Велико Търново

ІІІ награда
Полина Цанева - Търговище

Поощрение
Мишела Иванова – Велико Търново
Соня Петкова
Симона Алексиева - Търговище

за РЕПОРТАЖ

І награда - не се присъжда

ІІ награда
Мартина Господинова - Севлиево

ІІІ награда - не се присъжда

за РАДИОРЕПОРТАЖ


І награда
Надя Диянова – Добрич

ІІ и ІІІ награда - не се присъждат

за ТВ РЕПОРТАЖ


І награда
Николета Илиева – Велико Търново
и специална за операторска работа на Нелли Белчева

ІІ награда - не се присъжда

ІІІ награда
Мария Маринова и Пламена Шиклева

за КОМЕНТАР


І награда
Александър Димитров – Русе, клуб ”Журналистика” при ОбДЦКИ

ІІ награда
Елена Петрова - Белене

ІІІ награда - не се присъжда

за ФЕЙЛЕТОН


І награда - не се присъжда

ІІ награда
Татяна Йовчева - Силистра

ІІІ награда - не се присъжда

за ИНТЕРВЮ


І и ІІ награда – не се присъждат

ІІІ награда
Гергана Крумова - Белене

за ПЪТЕПИС

І и ІІ награда –не се присъждат

ІІІ награда
Велизар Ангелов - Русе, клуб ”Журналистика” при ОбДЦКИ


раздел “Журналистика“ - колективно участие


- вестници


І награда
”Щъркелово гнездо” - СОУ ”Нешо Бончев”-гр.Панагюрище

ІІ награда

”Ние”- СОУ ”Христо Ботев”-гр.Долни Дъбник

ІІІ награда

”Алеко” – ОУ ”Алеко Константинов”-Русе
„Кръгозор” – СОУ ”Св.Св.Кирил и Методий”-с.Самуил, област Разград

поощрение
„Изгрев” – СОУ “Христо Ботев”-гр.Тутракан
„Вестникът” – гимназия “Христо Ботев”-гр.Попово
„Междучасие” - Хуманитарна гимназия ”Св.Св.Кирил и Методий”-В.Търново

Специална награда

“Свободен час” – МГ ”Баба Тонка”-Русе

- радиопредаване

І награда – не се присъжда

ІІ награда

Екип от гр.Добрич

ІІІ награда - не се присъжда


Специални награди – индивидуални

Даниел Петров – Перник, за литературно творчество и журналистика
Милеслава Богданова – за литературно творчество и журналистика
Светлана Няголова - за литературно творчество
Ася Ценова - Монтана - за журналистика

Голямата награда - статуетка “Стоян Михайловски”
за журналистика - колективна
вестник „Екип 101” - клуб ”Журналистика” при ОбДЦКИ-Русе

Голямата награда - статуетка “Стоян Михайловски”
за журналистика - индивидуално
Дора Иванова-Монтана

Голямата награда - статуетка “Стоян Михайловски”
за литературно творчество
Йоанна Маринова - Русе, клуб ”Слово” при ОбДЦКИ


**********

ПРОГРАМА НА ЛИТЕРАТУРНИТЕ ТЪРЖЕСТВА
“Стоян Михайловски” – Русе, 25 и 26 април 2009 година


25 април /събота/


14 - 16 часа
- настаняване /при направена от участниците предварителна заявка/


17 - 19 часа -
- литературно и журналистическо ателие

Опознаване на младите творци и творческите екипи. Среща с членове на журито.
За залата ще бъде съобщено допълнително.

26 април /неделя/

11 часа
– голяма зала на театрален комплекс “Доходно здание”
Тържествена церемония за връчване на наградите и концерт

Заявки за участие и информация
тел. 082/845 471 - директор на ОбДЦКИ-Русе
моб.0897 272 449 – Русева, организатор