Резултати 2012

Прочетете резултатите от конкурса.
admin
Администратор
Posts: 33
Joined: Wed Jul 07, 2010 7:07 pm

Резултати 2012

Postby admin » Wed Oct 24, 2012 7:03 pm

ОБЩИНСКИ ДЕТСКИ ЦЕНТЪР ЗА КУЛТУРА И ИЗКУСТВО – РУСЕ

РЕЗУЛТАТИ
от Петия национален ученически конкурс за литературно творчество и журналистика „Стоян Михайловски”- Русе`2012


В Петия национален ученически конкурс за литературно творчество и журналистика „Стоян Михайловски” участваха 435 млади автори от цялата страна с 569 творби и 31 колективи /екипи на вестници, телевизионни и радиопредавания и журналистически материали/.

Съгласно статута на конкурса всички творби, получени с пощенско клеймо на изпращане 30 септември 2012 г., бяха обработени /разпределени по възрастови групи и раздели и записани под номер в специален дневник/, след което бяха дадени за оценяване на седемчленно жури с председател доцент д-р Руси Русев, преподавател в РУ „Ангел Кънчев” и ВТУ „Св.Св.Кирил и Методий”.
На 23 октомври 2012 г. в заключително заседание журито обсъди за награди творбите на младите литератори и журналисти, номинирани в петото издание на конкурса - по раздели, жанрове и възрастови групи:

Раздел “Литературно творчество”

І възрастова група /до IV клас/

ПОЕЗИЯ

1. Мила Радославова – гр.Русе, ОбДЦКИ
2. Дима Димчева - гр.Шумен, ОДК
3. Ширин Алиева - гр.Шумен, ОДК
4. Лъчезара Петрова – гр.Плевен, ОУ „Отец Паисий”
5. Михаела Фезлийска - гр.Лом, ОУ „Н. Първанов”
6. Велизар Маргаритов - гр.Варна, ОДК
7. Джюлия Салех - гр.Варна, ОДК
8. Младен Йонков - гр.Варна, ОДК
9. Иван Велчев – гр.Тервел, СОУ „Йордан Йовков”

ПРОЗА

1. Жана Пенчева – гр.Карнобат, СОУ „Св.Св.Кирил и Методий”
2. Мая Трайчева - гр.Лом, ОУ „Никола Първанов”
3. Миглена Иванова – гр.Русе, ОбДЦКИ
4. Манол Бонев – гр.Русе, ОбДЦКИ
5. Свилена Маринова – гр.Варна, ОДК /за проза и поезия/
6. Ивая Вълчева - гр.Варна, ОДК
7. Мина Деянова - гр.Русе, ОбДЦКИ
8. Антоанета Велева - гр.Варна, ОДК
9. Светла Савова - гр.Варна, ОДК
10. Цветелина Цветкова - гр.Варна, ОДК

ІІ възрастова група /V-VII клас/

ПОЕЗИЯ

1. Радина Белчева – гр.Полски Тръмбеш, СОУ „Цанко Церковски”
2. Злата Кула – гр.Велико Търново, СОУ „Емилиян Станев”
3. Теодора Ангелова – гр.Търговище, СОУ „Проф.Никола Маринов”
4. Боряна Еленкова – гр.Шумен, ОДК
5. Велина Атанасова - гр.Варна, ОДК
6. Ванеса Любенова - гр.Шумен, ОДК
7. Александър Петков - гр.Шумен, ОУ „Петър Берон”
8. Габриела Георгиева – гр.Шумен, ОУ „Петър Берон”

ПРОЗА

1. Ангелина Лазарова - гр.Първомайци, ОУ „Елин Пелин”
2. Християн Трифонов - гр.Варна, ОУ „Г.С.Раковски” /за проза, поезия и журналистика/
3. Николай Игнатов – гр.Варна, СОУ „Найден Геров”
4. Гьонюл Мустафа - гр.Варна, СОУ „Проф.Иван Шишманов” /за проза и поезия/
5. Боян Писаров – гр.Варна, СОУ „Найден Геров”
6. Цвета Йорданова - гр.Русе, СОУЕЕ „Св.Константин-Кирил Философ”
7. Анна-Мария Димова - гр.Русе, СОУЕЕ „Св.Константин-Кирил Философ”
8. Даниел Алексиян - Шумен, ОДК
9. Калина Димитрова – гр.Шумен, ОДК
10. Богомил Берков – гр.Ловеч, ОУ „Васил Левски”

ІІI възрастова група /VIII-XII клас/

ПОЕЗИЯ

І награда
Мартин Илиев – гр.Русе, МГ „Баба Тонка”

ІІ награда
Детелина Шишкова - гр.Варна, ОДК

ІІІ награда
Натали Василева - гр.Варна, ОДК

поощрение
Петър Каменов – гр.Търговище, СОУ „Проф.Никола Маринов”
Мирослава Няголова – гр.Силистра, ПГСУАУ „Атанас Буров”

ПРОЗА

І награда
Цветан Ганев – гр.Бяла, СОУЕЕ „Св.Константин-Кирил Философ”-гр.Русе

ІІ награда

Янита Джунова – гр.Бургас, ПМГ „Акад.Никола Обрешков”

ІІІ награда
Анна Първанова – гр.Бургас, ГПАЕ „Гео Милев”
Дени Костов – с.Търняне, ПГ „Проф.Асен Златаров”-гр.Видин

поощрение
Анна Михова – гр.Русе, МГ „Баба Тонка”
Веселка Цветанова - гр.Видин, ПГ „Проф.Асен Златаров”
Закие Касимова – гр.Айтос, ГПАЕ „Гео Милев”-гр.Бургас

Раздел “Журналистика”

индивидуално участие


І възрастова група /до IV клас/

1. Елица Ганева – гр.София, СОУ „Елисавета Багряна”
2. Пресиян Терзиев - гр.Разград, ОУ „Н.Й.Вапцаров”
3. Милен Христов - гр.Варна, ОДК
4. Неда Стефанова – гр.Русе, ОбДЦКИ
5. Марин Гаврилов - гр.Царево, СОУ „Н.Й.Вапцаров”
6. Анелия Костова - гр.Провадия, ОДК
7. Камелия Енева - гр.Карнобат, ОУ „Христо Смирненски”
8. Лина Цветанова – гр.Тервел, СОУ „Йордан Йовков”
9. Данаил Петков – гр.Тервел, СОУ „Йордан Йовков”
10. Далия Войкова – гр.Тервел, СОУ „Йордан Йовков”
11. Ели Цанкова – гр.Тервел, СОУ „Йордан Йовков”
12. Божидар Божидаров – гр.Тервел, СОУ „Йордан Йовков”

ІІ възрастова група /V-VII клас/

1. Давид Мавродиев - гр.София, СОУ „Димитър Попниколов”
2. Моника Василева – гр.Пловдив, ОУ „Стоян Михайловски”
3. Мариян Драганов – гр.Пловдив, ОУ „Душо Хаджидеков”
4. Тижен Ферхадова - гр.Провадия, ОДК
5. Елена Найденова - гр.Ловеч, ОУ „Васил Левски”
6. Кристина Илиева - гр.Разград, ЦУТНТ
7. Ана-Мария Молнар - гр.Русе, ОбДЦКИ - клуб ”Журналистика”
8. Йоана Юлианова – гр.Русе, ОбДЦКИ - клуб ”Журналистика”
9. Панайот Желязков – гр.Русе, ОбДЦКИ - клуб ”Журналистика”

ІІI възрастова група /VIII-XII клас/

за КОМЕНТАР

І награда
Мустафа Мустафов – гр.Търговище, СОУ „Проф.Никола Маринов”

ІІ награда
Михаела Грънчарова – гр.Благоевград, ЕГ „Акад.Людмил Стоянов”

ІІІ награда
Габриела Митева – гр.Русе, МГ „Баба Тонка”
Даяна Александрова – гр.Горна Оряховица, Хуманитарна гимназия-гр.Велико Търново

поощрение
Ралица Желева – гр.Стара Загора, ЕГ”Ромен Ролан”
Елена Чучукова – гр.Благоевград, ЕГ „Акад.Людмил Стоянов”

за ЕСЕ

І награда
Симона Иванова – гр.Търговище, СОУ „Св.Седмочисленици”

ІІ награда
Мартин Иванов – гр.Пловдив, ЕГ „Иван Вазов”
Марина Иванова - гр.Русе, ОбДЦКИ - клуб ”Журналистика”

ІІІ награда
Мариела Добрева – гр.Шумен, ОДК

поощрение
Ралица Крайчева – гр.Пловдив, ПГХТТ – клуб „Клио”

за РЕПОРТАЖ

І награда
Елица Йорданова – гр.Монтана, ГПЧЕ „Петър Богдан”

ІІ награда
Даниелсон Коше – гр.Варна, ПМГ „Акад.Методий Попов”

ІIІ награда
Кристина Балабанска – гр.Пловдив, ПГХТТ – клуб „Клио”
Радосвета Симеонска - гр.Русе, ОбДЦКИ - клуб ”Журналистика”

за ФОТОРЕПОРТАЖ

І награда
Сияна Георгиева – гр.Русе, ОбДЦКИ - клуб ”Журналистика”

ІІ награда
Мирослава Костадинова – гр.Велико Търново, Хуманитарна гимназия

ІІІ награда - не се присъжда


за ИНТЕРВЮ

І награда
Доротея Коджанова – гр.Русе, МГ „Баба Тонка”

ІІ награда
Павел Попов – гр.Благоевград, ЕГ „Акад.Людмил Стоянов”

ІIІ награда
Светлана Йорданова – гр.Дупница, СОУ „Св.Паисий Хилендарски”
Жанна Асатрян – гр.Разград, ЦУТНТ – клуб „Репортери”

поощрение
Мина Стефанова – гр.Елена, Хуманитарна гимназия - Велико Търново

за ОЧЕРК

І награда
Галина Петрова – гр.Тервел, СОУ „Йордан Йовков”

ІІ награда
Божидар Божилов – гр.Тервел, СОУ „Йордан Йовков”

ІIІ награда
Цветомира Соколова – гр.Омуртаг, Хуманитарна гимназия - Велико Търново

поощрение
Михаил Банев – гр.Пловдив, ПГХТТ – клуб „Клио”

за ПЪТЕПИС

І награда
Теменуга Пенчева – гр.Тервел, СОУ „Йордан Йовков”

ІІ награда
Александра Димитрова – гр.Велико Търново, Хуманитарна гимназия

ІIІ награда
Ангелина Кирчева – гр.Русе, ОбДЦКИ - клуб ”Журналистика”

поощрение
Елица Тодорова – гр.Разград, ЦУТНТ – клуб „Репортери”

за ФЕЙЛЕТОН


І награда
Милотин Бараков - гр.Русе, АГ „Гео Милев”

ІІ награда и ІІІ награда - не се присъжда

Награди за РАДИО И ТЕЛЕВИЗИОННА ЖУРНАЛИСТИКА

1. Стелияна Драгоева – гр.Добрич, ОМЦ „Захари Стоянов” - за радиокоментар
2. Петя Петрова – гр.Търговище, ПГИЧЕ „Митрополит Андрей” - за телевизионен репортаж

колективно участие


- вестници

І награда
„Съвременници” – гр.Русе, ПГО „Недка Иван Лазарова”

ІІ награда
„Междучасие” – гр.Велико Търново, Хуманитарна гимназия
„Огледало” – гр.Сопот, ПГ „Ген.Владимир Заимов” – клуб „Журналист”

ІІІ награда
„Хей, хлапета” – гр.Благоевград, ОДК
„Полет” – гр.Берковица, гимназия „Д-р Иван Панов”
„Ученик” – гр.Свищов, ПГЛПС

поощрение
„Училищен вестник” – гр.Русе, СОУЕЕ „Св.Константин-Кирил Философ”
„Ведбал” – гр.Берковица, ОУ „Христо Смирненски”
„Литературен Еверест” – гр.Карлово, СОУ „Христо Проданов”
„Звънче” – гр.Плевен, ГПЧЕ

Награда за дебют
Вестник „Остро перо” – гр.Айтос, СОУ „Христо Ботев” – издание на клуб „Млад журналист”

Специални награди

Вестник „Потомци” и радиопредаванията под рубриката „Младите” – клуб „Репортери” при ЦУТНТ – гр.Разград
„Ексцентрик” – многоезично издание на ЕГ „Акад.Людмил Стоянов”, гр.Благоевград

- журналистически материали на ученически екипи

1. Колективна награда на Рамадан Севтинов и Анелия Ралчева от клуб „Клио” при ПГХТТ-гр.Пловдив, за пътепис за творческите пътешествия на момчетата и момичетата от клуба

2. Колективна награда
на Марина Иванова, Кремена Цанева, Сияна Георгиева и Ана-Мария Молнар от вестник „Екип 101” – издание на клуб ”Журналистика” при ОбДЦКИ-гр.Русе, за фоторепортажите им за участия на състави от детския център в международни фестивали

- радио и телевизионни предавания


1. Колективна награда на Школата по журналистика към ОМЦ „Захари Стоянов”-гр.Добрич, за тематично и жанрово многообразие в радиопредаването „Тийнейджър”

2. Колективна награда на Ивелина Рачева – автор, и Емине Садкъ – оператор, от Хуманитарната гимназия -гр.Велико Търново, за тв репортаж

3. Колективна награда на екип от клуб „Мултимедийни предавания” при ПГ „Ген.Владимир Заимов”-гр.Сопот, за тв репортаж

Специални награди – индивидуални
Емине Садкъ – гр.Велико Търново, Хуманитарна гимназия - за литературно творчество и журналистика
Цветина Илиева – гр.Велико Търново, Хуманитарна гимназия - за журналистика
Ася Тодорова – гр.Монтана, ОДК „Ние, врабчетата” - за журналистика

Големите награди - статуетка „Стоян Михайловски” за литературно творчество (поезия и проза) и за журналистика - индивидуални, не се присъждат

Голямата награда - статуетка „Стоян Михайловски” за журналистика-колективна, получават младите журналисти от клуб „Клио” при Професионалната гимназия по хранителни технологии и техника – гр. Пловдив, за цялостно представяне в раздел „Журналистика” – силно участие във всички жанрове, вестник „Клио” и радио „Клио”


**********
ПРОГРАМА НА ЛИТЕРАТУРНИТЕ ТЪРЖЕСТВА
“Стоян Михайловски” – Русе, 28 октомври 2012 година, неделя

10 - 11 часа
- регистрация на наградените участници в конкурса

във фоайето на театрален комплекс “Доходно здание”

11,30 часа
- Тържествена церемония за връчване на наградите и концерт

зала „Европа” на театрален комплекс “Доходно здание”

След церемонията -
- творчески срещи -
младите творци и творческите екипи, среща с членове на журито
мястото ще бъде съобщено допълнително

Поканват се наградените участници в конкурса да изпратят свой представител на церемонията!

За информация
тел. 082/845 471 - директор на ОбДЦКИ-Русе, Юлия Енчева
моб. 0897 272 449 – Анна Русева, организатор