Резултати 2013

Прочетете резултатите от конкурса.
admin
Администратор
Posts: 33
Joined: Wed Jul 07, 2010 7:07 pm

Резултати 2013

Postby admin » Wed Oct 23, 2013 10:13 am

ОБЩИНСКИ ДЕТСКИ ЦЕНТЪР ЗА КУЛТУРА И ИЗКУСТВО – РУСЕ

РЕЗУЛТАТИ
от Шестия национален ученически конкурс за литературно творчество и журналистика „Стоян Михайловски”- Русе`2013


В Шестия национален ученически конкурс за литературно творчество и журналистика „Стоян Михайловски” участваха 206 млади автори от цялата страна с 301 творби и 19 колективи /екипи на вестници и журналистически материали/.

Съгласно статута на конкурса всички творби, получени с пощенско клеймо на изпращане 6 октомври 2013 г., бяха обработени /разпределени по възрастови групи и раздели и записани под номер в специален дневник/, след което бяха дадени за оценяване на седемчленно жури с председател доцент д-р Руси Русев, преподавател в РУ „Ангел Кънчев” и ВТУ „Св.Св.Кирил и Методий”.

На 22 октомври 2013 г. в заключително заседание журито обсъди за награди творбите на младите литератори и журналисти, номинирани в шестото издание на конкурса - по раздели и възрастови групи:

Раздел “Литературно творчество”

І възрастова група /до IV клас/

ПОЕЗИЯ

І награда
Нина Устапанова – гр.Плевен, НУИ „Панайот Пипков”
Паолина Велева – гр.Плевен, НУИ „Панайот Пипков”

ІІ награда
Любомир Богданов - гр.Казанлък, ОДК
Сюзън Гератлиева - гр.Казанлък, ОДК

ІІІ награда
Александра Кьосева - гр.Варна, ОДК
Вяра Дойчинова - гр.Шумен, ОДК

ПРОЗА

І награда
Мария Попова – гр.Казанлък, ОДК
Елица Ганева – гр.София, СОУ „Елисавета Багряна”

ІІ награда
Даниела Кесарова – гр.Казанлък, ОДК
Христина Иларионова – гр.Русе, СОУ „Васил Левски”

ІІІ награда
Таня Начева – гр.Карнобат, ОУ „Христо Смирненски”
Жана Пенчева – гр.Карнобат, СОУ „Св.Св.Кирил и Методий”

ІІ възрастова група /V-VII клас/

ПОЕЗИЯ

І награда
Дима Димчева – гр.Шумен, ОДК
Йоанна Станкова – гр.Троян, ОУ „Иван Хаджийски”

ІІ награда
Василена Мерева - гр.Пловдив, ОУ „Стоян Михайловски”

ІІІ награда

Стамен Димитров - гр.Русе, СОУ „Васил Левски”

ПРОЗА

І награда
Десислава Георгиева – гр.Търговище, СОУ „Проф.Никола Маринов”

ІІ награда
Марина Станчева – гр.Чирпан, СОУ „П.К.Яворов”

поощрение
Киара Ивелинова – гр.Шумен, ОДК
Атанас Атанасов – с.Щръклево, област Русе, ОУ „Христо Ботев”

ІІI възрастова група /VIII-XII клас/

ПОЕЗИЯ

І награда
Дафин Козарев – гр.Русе, АГ „Гео Милев”
Стефани Ангелова – гр.Търговище, СОУ „Проф.Никола Маринов”

ІІ награда
Натали Василева - гр.Варна, ОДК

поощрение
Лиляна Славова – гр.Дупница, СОУ „Св.Паисий Хилендарски”
Небие Ахмед - гр.Шумен, ОДК

ПРОЗА

І награда
Габриела Григорян – гр.Русе, СОУПНЕ „Фридрих Шилер”
Лидия Йорданова – гр.Търговище, СОУ „Проф.Никола Маринов”

ІІ награда
Виктория Живкова - гр.Варна, ОДК
Елеонора Христова - гр.Варна, ОДК

ІІІ награда
Анна Първанова – гр.Пловдив, ОМГ „Акад.Кирил Попов”

Раздел “Журналистика”

индивидуално участие


І възрастова група /до IV клас/

І награда
Далина Русинова – гр.Царево, СОУ „Н.Й.Вапцаров”

ІІ награда
Радко Василев – гр.Карнобат, ОУ „Христо Смирненски”
Мартина Великова - гр.Разград, ЦУТНТ, клуб „Репортери”

ІІІ награда
Милен Кабалан – гр.Плевен, ГПЧЕ

поощрение
Гергана Илиева – гр.Благоевград, СОУИЧЕ „Св.Климент Охридски”
Нина Денева – гр.Карнобат, ОУ „Христо Смирненски”

ІІ възрастова група /V-VII клас/

І награда
Давид Мавродиев – гр.София, СОУ „Димитър Попниколов”

ІІ награда
Елиа Ботева - гр.Русе, ОбДЦКИ - клуб ”Журналистика”
Християн Трифонов - с.Николаевка, област Варна, ОУ „Христо Ботев”

ІІІ награда
Стамен Димитров - гр.Русе, СОУ „Васил Левски”

поощрение
Пресиян Терзиев - гр.Разград, ОУ „Н.Й.Вапцаров”
Патриция Колева - гр.Разград, ЦУТНТ, клуб „Репортери”

ІІI възрастова група /VIII-XII клас/

І награда
Мартин Васев – гр.Дупница, СОУ „Св.Паисий Хилендарски”
Рая Вълчева – гр.Тервел, СОУ „Йордан Йовков”
Лидия Йорданова – гр.Търговище, СОУ „Проф.Никола Маринов”

ІІ награда
Айлин Шезаи - гр.Русе, ПГО „Недка Иван Лазарова”
Михаела Грънчарова – гр.Благоевград, ЕГ „Акад.Людмил Стоянов”

ІІІ награда
Кремена Цанева - гр.Русе, ОбДЦКИ - клуб ”Журналистика”
Борислава Бончева – гр.Търговище, СОУ „Проф.Никола Маринов”
Даяна Александрова – гр.Велико Търново, Хуманитарна гимназия

поощрение
Петя Петрова – гр.Търговище, ПГИЧЕ „Митрополит Андрей”
Габриела Георгиева - гр.Монтана, ОДК, клуб „Медии”
Елис Нуриева – гр.Търговище, СОУ „Св.Седмочисленици”
Емине Садкъ – гр.Велико Търново, Хуманитарна гимназия
Ралица Георгиева – гр.Плевен, СОУ „Иван Вазов”

колективно участие

- вестници

І награда
„Междучасие” – гр.Велико Търново, Хуманитарна гимназия „Св.Св.Кирил и Методий”
„Огледало” – гр.Сопот, ПГ „Ген.Владимир Заимов” – клуб „Журналист”
„Клио” – гр.Пловдив, Професионалната гимназия по хранителни технологии и техника

ІІ награда
“Свободен час - ура!” – гр.Полски Тръмбеш, СОУ „Цанко Церковски”
„Ведбал” – гр.Берковица, ОУ „Христо Смирненски”

ІІІ награда
„Ние, врабчетата” – гр.Троян, ОУ „Иван Хаджийски”
„В@з Буки Веди” – гр.Плевен, СОУ „Иван Вазов”

поощрение
„Отличен 6+” – гр.София, ПЧАГ „Уйлям Шекспир”

награда за дебют
„От всичко по малко” – издание на екип Любомир Аврадалиев и Здравка Страхинова - гр.Пловдив, Национална търговска гимназия
„Талантите на 8а” – гр.Костинброд, СОУ „Д-р Петър Берон”

- журналистически материали на ученически екипи

поощрение
Екип Рая Вълчева и Грета Николова от СОУ „Йордан Йовков” - гр.Тервел, за материала „Репортаж за толерантността” – един фоторазказ за миналото и настоящето на с.Каменци
Екип на клуб „Репортери” към Центъра за ученическо техническо и научно творчество – гр.Разград, за интервютата им с интересни личности от Лудогорието

Голямата награда - статуетка „Стоян Михайловски” за литературно творчество (поезия и проза), получава Бианка-Мария Желязкова, гр.Карнобат, СОУ „Христо Ботев”

Голямата награда - статуетка „Стоян Михайловски” за журналистика-индивидуална, получава Румен Воденичаров, гр.София, Първа английска езикова гимназия

Голямата награда - статуетка „Стоян Михайловски” за журналистика-колективна, получават младите журналисти от Гимназията с преподаване на чужди езици – гр.Плевен, за вестниците „Полиглот” и „Звънче”


**********
ПРОГРАМА НА ЛИТЕРАТУРНИТЕ ТЪРЖЕСТВА
“Стоян Михайловски” – Русе, 27 октомври 2013 година, неделя


до 11,00 часа
- регистрация на наградените участници в конкурса
във фоайето на театрален комплекс “Доходно здание”

от 11,00 часа
- Церемония за връчване на наградите и закриване на шестото издание на конкурса
зала „Европа” на театрален комплекс “Доходно здание”

след церемонията – от 12,30 часа
- литературно и журналистическо ателие – опознавателни срещи на младите творци и творческите екипи, среща с членове на журито
мястото ще бъде съобщено допълнително

Заявки за участие и информация
тел. 082/845 471 - директор на ОбДЦКИ-Русе