Резултати 2014

Прочетете резултатите от конкурса.
admin
Администратор
Posts: 33
Joined: Wed Jul 07, 2010 7:07 pm

Резултати 2014

Postby admin » Mon Oct 27, 2014 2:07 pm

ОБЩИНСКИ ДЕТСКИ ЦЕНТЪР ЗА КУЛТУРА И ИЗКУСТВО – РУСЕ

РЕЗУЛТАТИ
от Седмия национален ученически конкурс за литературно творчество и журналистика „Стоян Михайловски”- Русе`2014


В Седмия национален ученически конкурс за литературно творчество и журналистика „Стоян Михайловски” участваха 198 млади автори от цялата страна с 205 творби и 17 колективи /екипи на вестници и журналистически материали/.

Съгласно статута на конкурса всички творби, получени с пощенско клеймо на изпращане 10 октомври 2014 г., бяха обработени /разпределени по възрастови групи и раздели и записани под номер в специален дневник/, след което бяха дадени за оценяване на жури с председател доцент д-р Руси Русев, преподавател в РУ „Ангел Кънчев” и ВТУ „Св.Св.Кирил и Методий”.
На 22 октомври 2014 г. в заключително заседание журито обсъди за награди творбите на младите литератори и журналисти, номинирани в шестото издание на конкурса - по раздели и възрастови групи:

Раздел “Литературно творчество”

І възрастова група /до IV клас/

ПОЕЗИЯ

І награда
Едже Солак – гр.Казанлък, ОУ „Георги Кирков”
Никол Бояджиева - гр.Варна, ОДК

ІІ награда
Йелиз Арнаудова – гр.Карнобат, ОУ „Христо Смирненски”
Александра Димитрова - гр.Варна, ОДК

ІІІ награда
Стела Илиева - гр.Добрич
Ивалена Стоянова - гр.Тервел, СОУ „Йордан Йовков”

ПРОЗА

І награда
Андрея Ангелова - гр.Разград, ЦУТНТ, клуб „Репортери”
Атанася Танева – гр.Петрич, ОУ „Христо Смирненски”

ІІ награда
Рени Иванова – гр.Карнобат, ОУ „Христо Смирненски”
Александра Кьосева - гр.Варна, ОДК

ІІІ награда
Хюсеин Адем – гр.Карнобат, ОУ „Христо Смирненски”
Станка Пеева – гр.Карнобат, ОУ „Христо Смирненски”
Светлозара Колева - гр.Тервел, СОУ „Йордан Йовков”

ІІ възрастова група /V-VII клас/

ПОЕЗИЯ

І награда
Дима Димчева – гр.Шумен, ОДК

ІІ награда
Белослава Стоянова - гр.Пловдив, ОУ „Стоян Михайловски”

ІІІ награда
Селин Алиева - гр.Мартен, област Русе, ОУ „Отец Паисий”
Захари Тодоров – гр.Търговище, СОУ „Проф.Никола Маринов”

ПРОЗА

І награда
Християн Трифонов - с.Николаевка, област Варна, ОУ „Христо Ботев”
Йоана Атанасова - гр.Варна, ОДК

ІІ награда
Никол Иванова – гр.Русе, ОбДЦКИ, клуб „Приятели на книгата”
Иван Иванов – с.Мененкьово, община Белово, ОУ „Отец Паисий”

ІІІ награда
Мария Манзурова - гр. Разлог, СОУ „Братя Каназиреви”

поощрение
Д.Д.Т. – гр.Сливен, СОУ „Аргира Жечкова”

ІІI възрастова група /VIII-XII клас/

ПОЕЗИЯ

І награда
Клементина Стоянова - гр.Варна, ОДК
Сияна Недялкова - гр.Варна, ОДК

ІІ награда
Венета Драгнева - гр.Казанлък, ПМТ „Никола Обрешков”
Вартан Алексанян - гр.Шумен, ОДК

ІІІ награда
Лиляна Славова – гр.Дупница, СОУ „Св.Паисий Хилендарски”
Елена Минчева - гр.Варна, ОДК

ПРОЗА

І награда
Дарена Дилчовска – гр.Враца, СОУ „Христо Ботев”
Иванела Арабаджиева – гр.Полски Тръмбеш, СОУ „Цанко Церковски”
Невена Цанева - гр.Варна, ОДК

ІІ награда
Славена Иванова - гр.Варна, ОДК

ІІІ награда
Калина Тодорова – гр.Шумен, ОДК
Александра Маринова - гр.Варна, ОДК

Раздел “Журналистика”

индивидуално участие


І възрастова група /до IV клас/

І награда
Виктор Сотиров – гр.Кюстендил, СОУ „Св.Климент Охридски”

ІІ награда
Радко Василев – гр.Карнобат, ОУ „Христо Смирненски”

ІІ възрастова група /V-VII клас/


І награда
Симона Димитрова - гр.Разград, ЦУТНТ, клуб „Репортери”

ІІ награда
Полина Иванова - гр.Разград, ЦУТНТ, клуб „Репортери”

ІІІ награда
Пресиян Терзиев - гр.Разград, ОУ „Н.Й.Вапцаров”
Давид Мавродиев – гр.София, СОУ „Димитър Попниколов”

поощрение
Гергана Иванова - гр.Варна, НГХНИ „Константин Преславски”

ІІI възрастова група /VIII-XII клас/

І награда
Илиян Карабойчев – гр.Пловдив, ПГХТТ – клуб „Клио”
Мария Спасова - гр.Монтана, ОДК, клуб „Медии”
Таня Бонкова – гр. Разлог, СОУ „Братя Каназиреви”

ІІ награда
Константина Мотева – гр. Разлог, СОУ „Братя Каназиреви”
Антония Левонтова – гр.Монтана, ОДК, клуб „Медии”
Хасан Хасан – с.Самуил, област Разград, СОУ „Св.Св.Кирил и Методий”

ІІІ награда
Симона Иванова - гр.Габрово, Национална априловска гимназия
Антония Симова – гр.София, Национална търговско-банкова гимназия

поощрение
Гюнерие Мустафова – гр.Велико Търново, ПГ по моден дизайн
Моника Метева – гр.Търговище, СОУ „Проф.Никола Маринов”
Елица Панова – гр.Разград, ЦУТНТ, клуб „Репортери”
Михаела Георгиева – гр.Велико Търново, ПМГ „Васил Друмев”

колективно участие

- вестници

І награда
„В@з Буки Веди” – гр.Плевен, СОУ „Иван Вазов”
”Щъркелово гнездо” - гр.Панагюрище, СОУ ”Нешо Бончев”

ІІ награда
„Кръгозор” – с.Самуил, област Разград, СОУ ”Св.Св.Кирил и Методий”
„Изгрев” – гр.Тутракан, СОУ „ Христо Ботев”
„От всичко по малко” – издание на екип Любомир Аврадалиев и Здравка Страхинова - гр.Пловдив, Национална търговска гимназия

ІІІ награда
„Светилник” – гр.Гоце Делчев, НПГ „Димитър Талев”

поощрение
„Съвременници” – гр.Русе, ПГО „Недка Иван Лазарова”
„Потомци” – гр.Разград, ученически вестник с участието на клуб „Репортери” при ЦУТНТ
„25 часа” и „Грингос” – електронни вестници, гр.Русе, СОУЕЕ „Св.Константин-Кирил Философ”
„Литературни страници” – електронно издание, гр.Търговище, СОУ „Проф.Никола Маринов”

награда за дебют
„Ритъм” – гр.Велико Търново, Професионална гимназия по моден дизайн
„Голямото междучасие” – гр.Враца, СОУ „Отец Паисий”
„Мини МОСТ” – гр.Варна, ОДК

- журналистически материали на ученически екипи

поощрение
Екип Яна Стойчева, Елена Джолева, Павлина Джупанова и Миряна Пандева, СОУ „Братя Каназиреви” - гр.Разлог, за интервюто „Аз помагам със слово” с писателя Благо Прангов

Голямата награда - статуетка „Стоян Михайловски” за литературно творчество (поезия и проза), получава Павел Павлов, гр.Каварна, СОУ „Стефан Караджа”

Голямата награда - статуетка „Стоян Михайловски” за журналистика-индивидуална, получава Ивана Маркова, гр.Пловдив, ПГХТТ – клуб”Клио”

Голямата награда - статуетка „Стоян Михайловски” за журналистика-колективна, не се присъжда


**********
ПРОГРАМА НА ЛИТЕРАТУРНИТЕ ТЪРЖЕСТВА
“Стоян Михайловски” – Русе, 1 ноември 2014 година, събота

до 11,00 часа

- регистрация на наградените участници в конкурса
във фоайето на театрален комплекс “Доходно здание”


от 11,00 часа
- Церемония за връчване на наградите и закриване на шестото издание на конкурса
зала „Европа” на театрален комплекс “Доходно здание”


след церемонията – от 12,30 часа
- литературно и журналистическо ателие – опознавателни срещи на младите творци и творческите екипи, среща с членове на журито
мястото ще бъде съобщено по време на церемонията по награждаването


Заявки за участие и информация
тел. 082/845 471 - директор на ОбДЦКИ-Рус
е
(Молим участници, които са получили награди, да се свържат с организаторите, за да заявят имат ли готовност да присъстват на церемонията по награждаването.)