Резултати 2015

Прочетете резултатите от конкурса.
admin
Администратор
Posts: 36
Joined: Wed Jul 07, 2010 7:07 pm

Резултати 2015

Postby admin » Sun Oct 25, 2015 8:56 pm

ОБЩИНСКИ ДЕТСКИ ЦЕНТЪР ЗА КУЛТУРА И ИЗКУСТВО – РУСЕ

РЕЗУЛТАТИ
от Осмия национален ученически конкурс за литературно творчество и журналистика „Стоян Михайловски”- Русе`2015


В Осмия национален ученически конкурс за литературно творчество и журналистика „Стоян Михайловски” участваха 133 млади автори от цялата страна със 156 творби и 8 колективи /екипи на вестници и журналистически материали/.

Съгласно статута на конкурса всички творби, получени с пощенско клеймо на изпращане 9 октомври 2015 г., бяха обработени /разпределени по възрастови групи и раздели и записани под номер в специален дневник/, след което бяха дадени за оценяване на жури с председател доцент д-р Руси Русев, преподавател в РУ „Ангел Кънчев” и ВТУ „Св.Св.Кирил и Методий”.
На 24 октомври 2015 г. в заключително заседание журито обсъди за награди творбите на младите литератори и журналисти, номинирани в осмото издание на конкурса - по раздели и възрастови групи:

Раздел „Литературно творчество”

І възрастова група /до IV клас/

ПОЕЗИЯ

І награда
Мария Тюфекчиева – гр.Велинград, ОУ „Неофит Рилски”

ІІ награда
Кристиян Модра – гр.Русе, ОбДЦКИ, клуб „Приятели на книгата”
Иван Филков - гр.Варна, ОДК

ІІІ награда
Кристина Боянова – с.Стража, област Търговище, НЧ „Развитие-1926”

ПРОЗА

І награда
Кирил Димов - гр.Казанлък, ОДК „Св.Иван Рилски”
Никол Бояджиева - гр.Варна, ОДК

ІІ награда
Ралица Голева - гр.Варна, ОДК
Симеон Райнов – гр.Карнобат, ОУ „Христо Смирненски”

ІІІ награда
Стоян Гетов - гр.Варна, ОУ „Добри Чинтулов”

ІІ възрастова група /V-VII клас/

ПОЕЗИЯ

І награда
Надежда Атанасова - гр.Пловдив, ОУ „Стоян Михайловски”

ІІ награда
Алис Сандалова – гр.Казанлък, ОДК „Св.Иван Рилски”

ІІІ награда
Ивая Вълчева - гр.Варна, ОДК
Добромира Миткова - гр.Варна, ОДК

ПРОЗА

І награда
Радко Василев - гр.Карнобат, ОУ „Христо Смирненски”
Мая Стойчева - гр. Казанлък, ОДК „Св.Иван Рилски”

ІІ награда
Колийн Господинова – гр.Разград, ЦУТНТ, клуб „Репортери”
Волен Савов – гр.Варна, ОДК

ІІІ награда
Захари Тодоров - гр.Търговище, СОУ „Проф.Никола Маринов”
Кристина Чоканова - с.Мененкьово, област Пазарджик, ОУ „Отец Паисий”

поощрение
Явор Чокоев – гр.Русе, СОУ „Христо Ботев”

ІІI възрастова група /VIII-XII клас/

ПОЕЗИЯ

І награда
Кристияна Кирилова - гр.Варна, ОДК

ІІ награда
Давид Мавродиев – гр.София, СМГ „Паисий Хилендарски”
Християна Раева – гр.Тутракан, СОУ „Йордан Йовков”

ІІІ награда
Никол Миткова – с.Стража, област Търговище, НЧ „Развитие-1926”
Лиана Донева - гр.Казанлък, ОДК „Св.Иван Рилски”

ПРОЗА

І награда
Величка Зердашка – гр.Пловдив, ПГХТТ – клуб „Клио”
Александра Маринова - гр.Варна, ОДК

ІІ награда
Мария Белчева - гр.Казанлък, ОДК „Св.Иван Рилски”
Даниел Алексанян - гр.Шумен, ОДК
Станислава Стефанова - гр.Петрич, гимназия „П.К.Яворов”

ІІІ награда
Моника Габровска – гр.Шумен, ОДК
Севил Селиманова - гр.Русе, ПГО „Недка Иван Лазарова”

Раздел “Журналистика”

индивидуално участие


І възрастова група /до IV клас/

ІІ награда
Виктор Сотиров – гр.Кюстендил, СОУ „Св.Климент Охридски”

ІІ възрастова група /V-VII клас/

І награда
Милка Костова - гр.Русе, СОУЕЕ „Св.Константин-Кирил Философ”

ІІ награда
Иванина Денева - гр.Тервел, СОУ „Йордан Йовков”
Елиз Адем - гр.Русе, СОУ „Васил Левски”

ІІІ награда
Радко Василев - гр.Карнобат, ОУ „Христо Смирненски”

поощрение
Кристина Янакиева – гр.Разград, ЦУТНТ, клуб „Репортери”

ІІI възрастова група /VIII-XII клас/

І награда
Илиян Карабойчев – гр.Пловдив, ПГХТТ – клуб „Клио”
Ивет Димитрова - гр.Казанлък, ОДК „Св.Иван Рилски”

ІІ награда
Давид Мавродиев – гр.София, СМГ „Паисий Хилендарски”
Деляна Генова – гр.Стражица, ОДК
Моника Метева - гр.Търговище, СОУ „Проф.Никола Маринов”

ІІІ награда
Радина Великова - гр.Русе, СОУЕЕ „Св.Константин-Кирил Философ”
Николай Тодоров – гр.София, СОУ „Отец Паисий”

поощрение
Ванеса Вълова - гр.Габрово, Национална Априловска гимназия
Мария Стоянова – гр.Стара Загора, ЦНКИ, клуб „Млад журналист”
Ванеса Владимирова – с.Врабево, област Ловеч, ОУ „Христо Ботев”
Рукийе-Айше Егели – гр.Шумен, ОДК

колективно участие

- вестници


І награда
„Клио” - гр.Пловдив, Професионална гимназия по хранителни технологии и техника

ІІ награда
„Свободна зона” – гр.Стара Загора, Център за наука, култура и изкуство, клуб „Млад журналист”
„NAGbook” – гр.Габрово, Национална Априловска гимназия

ІІІ награда
„Ведбал” – гр.Берковица, ОУ „Христо Смирненски”

поощрение
„Йордан Йовков” – гр.Русе, СОУ „Йордан Йовков”

специална награда

„Чисти сърца” – периодично издание за деца и младежи на Младежкия православен център към катедрален храм „Св.Висарион Смоленски”, гр.Смолян

- журналистически материали на ученически екипи

поощрение
- Екип Николета Ненова и Семра Айдън, СОУ „Йордан Йовков” - гр.Тервел, за интервюто „Различие ли е да останеш духовно богат?” със зам.-кмета на общината Дияна Илиева
- Екип Илиян Карабойчев, Джоан Дико и Неделя Гърдева от клуб „Клио” при ПГХТТ-гр.Пловдив, за поредицата творчески портрети на млади журналисти от клуба

Голямата награда - статуетка „Стоян Михайловски” за литературно творчество (поезия и проза), получава Християн Трифонов, гр.Троян, Национална гимназия по приложни изкуства

Голямата награда - статуетка „Стоян Михайловски” за журналистика-индивидуална, получава Иван Генов, гр.Пловдив, Професионална гимназия по хранителни технологии и техника – клуб”Клио”

Голямата награда - статуетка „Стоян Михайловски” за журналистика-колективна, получават младите журналисти от клуб „Репортери” при Центъра за ученическо техническо и научно творчество – гр.Разград , за цялостно представяне в раздел „Журналистика” – силно участие във всички жанрове, ученическия вестник „Потомци” и радиопредаванията под рубриката „Младите”

**********
ПРОГРАМА НА ЛИТЕРАТУРНИТЕ ТЪРЖЕСТВА
“Стоян Михайловски” – Русе, 31 октомври 2015 година, събота


до 11,00 часа
- регистрация на наградените участници в конкурса

във фоайето на театрален комплекс “Доходно здание”

от 11,00 часа
- Церемония за връчване на наградите и закриване на осмото издание на конкурса

зала „Европа” на театрален комплекс “Доходно здание”

след церемонията – от 12,30 часа
- литературно и журналистическо ателие – опознавателни срещи на младите творци и творческите екипи, среща с членове на журито
мястото ще бъде съобщено по време на церемонията по награждаването

Заявки за участие и информация
тел. 082/845 471 - директор на ОбДЦКИ-Русе

(Молим участници, които са получили награди, да се свържат с организаторите, за да заявят имат ли готовност да присъстват на церемонията по награждаването.)