Резултати 2016

Прочетете резултатите от конкурса.
admin
Администратор
Posts: 36
Joined: Wed Jul 07, 2010 7:07 pm

Резултати 2016

Postby admin » Sun Oct 23, 2016 9:38 pm

ОБЩИНСКИ ДЕТСКИ ЦЕНТЪР ЗА КУЛТУРА И ИЗКУСТВО – РУСЕ

РЕЗУЛТАТИ
от Деветия национален ученически конкурс за литературно творчество и журналистика „Стоян Михайловски”- Русе`2016


В Деветия национален ученически конкурс за литературно творчество и журналистика „Стоян Михайловски” участваха 143 млади автори от цялата страна със 168 творби.

Съгласно статута на конкурса всички литературни произведения и журналистически материали, получени с пощенско клеймо на изпращане 3 октомври 2016 г., бяха обработени /разпределени по възрастови групи и раздели и записани под номер в специален дневник/, след което бяха дадени за оценяване на жури с председател доцент д-р Руси Русев, преподавател в Русенския университет „Ангел Кънчев”.
На 21 октомври 2016 г. в заключително заседание журито обсъди за награди творбите на младите литератори и журналисти, номинирани в деветото издание на конкурса - по раздели и възрастови групи:

Раздел “Литературно творчество”


І възрастова група /до IV клас/

ПОЕЗИЯ

І награда
Маргарита Фъртунова – гр.Велинград, ОУ „Неофит Рилски”

ІІ награда
Жанет Стоянова - гр.Варна, ОДК
Кристиян Биляров – гр.Велинград, ОУ „Неофит Рилски”

ІІІ награда
Ивелина Димитрова – гр.Русе, СУ „Васил Левски”
Фая Гератлиева - гр.Казанлък, ОДК „Св.Иван Рилски”

поощрение
Любомира Генчева – гр.Русе, ОбДЦКИ, клуб „Приятели на книгата”

ПРОЗА

І награда
Даяна Бонева – гр.Русе, ОбДЦКИ, клуб „Приятели на книгата”

ІІ награда
Симеон Райнов – гр.Карнобат, ОУ „Христо Смирненски”

ІІІ награда
Божидара Йотова - гр.Варна, ОДК

Специална награда - за цялостно представяне – интересна и талантлива работа по темата, получават младите литератори ¬от III А клас в СУ „Йордан Йовков“ – гр.Тервел

ІІ възрастова група /V-VII клас/

ПОЕЗИЯ

І награда
Анна Каменова - гр.Перник, литературно студио „Пегас”

ІІ награда
Виктория Башкехайова – гр.Велинград, ОУ „Неофит Рилски”
Християна Баирска – гр.Пловдив, ОУ „Стоян Михайловски”

ІІІ награда
Елисавета Маринова - с.Мененкьово, област Пазарджик, ОУ „Отец Паисий”

поощрение
Даница Костова – гр.Варна, ОДК
Паолена Бънджева – гр.Троян, СУ „Васил Левски“

ПРОЗА

І награда

Радко Василев - гр.Карнобат, ОУ „Христо Смирненски”

ІІ награда
Боян Пенев – гр.Варна, ОДК

ІІІ награда
Ралица Голева – гр.Варна, ОДК

поощрение
Лидия Славова - гр.Варна, ОДК
Феодора Димитрова - гр.Варна, ОДК
Мелис Ахмед - гр.Шумен, ОДК

ІІI възрастова група /VIII-XII клас/

ПОЕЗИЯ

І награда
Анджела Наку – гр.Стражица, ОДК, ЛК „Пегас/чета/“
Александър Габровски - гр.Варна, ОДК

ІІ награда
Кристиян Огнянов – гр.Русе, ПГО „Недка Иван Лазарова”
Светислав Тодоров – гр.София, СМГ „Паисий Хилендарски”

ІІІ награда
Мариела Димитрова – гр.Русе, НУИ „Проф.Веселин Стоянов”
Николай Манолев - гр.Петрич, ПГИТ „Проф. д-р Асен Златаров”

поощрение
Кристияна Кирилова - гр.Варна, ОДК
Ивет Димитрова - гр.Казанлък, ОДК „Св.Иван Рилски”

ПРОЗА

І награда

Гергана Дичева – гр.Русе, СУ „Христо Ботев”
Михаела Омарова - гр.Русе, СУЕЕ „Св.Константин-Кирил Философ“

ІІ награда
Христо Иванов - гр.Петрич, ПГИТ „Проф. д-р Асен Златаров”

ІІІ награда
Йоана Атанасова – гр.Варна, ОДК

поощрение
Венета Маринова - гр.Русе, ПАГ „Гео Милев“

Раздел “Журналистика”

индивидуално участие

І възрастова група /до IV клас/

ІІ награда
Розалина Златева – гр.Русе, Клуб по творческо писане към фондация „Бистра и Галина”

ІІІ награда
Даная Йовчева - гр.Русе, СУ „Васил Левски”

Награда за дебют - за фоторепортажа „Необикновена снимка на класа“, получава осемгодишната Полина Недева от НУ „Княз Борис I“ – гр.Шумен

ІІ възрастова група /V-VII клас/

І награда
Христина Иларионова - гр.Русе, СУ „Васил Левски“

ІІ награда
Радко Василев - гр.Карнобат, ОУ „Христо Смирненски”

ІІІ награда
Елена Якимова - гр.Велинград, ОУ „Неофит Рилски”

поощрение
Анджела Друмева – гр.Русе, СУПНЕ „Фридрих Шилер”


ІІI възрастова група /VIII-XII клас/


І награда
Емилия Моллова – гр.Кърджали, СУ „П.Р.Славейков”
Владимир Георгиев – гр.Русе, СУ „Христо Ботев”
Диана Михайлова - гр.Монтана, ПМГ „Св.Климент Охридски”

ІІ награда
Петя Кръстева – гр.Кърджали, ПГПЧЕ „Хлисто Ботев”
Ваня Георгиева – гр.Пловдив, клуб „Клио” при ПГХТТ
Неделя Гърдева – гр.Пловдив, клуб „Клио” при ПГХТТ

ІІІ награда
Исмигюл Хаджиеминова - с.Чепинци, община Рудозем, СУ „Христо Ботев”
Елена Момчилова – гр.Пловдив, клуб „Клио” при ПГХТТ
Семра Рамис – гр.Тервел, СУ „Йордан Йовков”

поощрение
Борис Дечев – гр.Шумен, ОДК
Ася Калчишкова – гр.Пловдив, клуб „Клио” при ПГХТТ
Елиана Александрова - гр.Монтана, ПГПЧЕ „Петър Богдан”

колективно участие

Не се присъждат награди за журналистически материали на ученически екипи.

Специална награда - за цялостно представяне в раздел „Журналистика“ – интересна и талантлива работа по темата, получава Величка Зердашка от клуб „Клио“ при ПГХТТ-гр.Пловдив

Специална награда - за поредицата интервюта и творчески портрети на бивши възпитаници на училището, получават младите журналисти Ангелина Ванчева и Анелия Крумова от СУ „Петко Рачов Славейков“ – гр.Кърджали

Специална награда - за силно представяне и в двата раздела на конкурса – литературно творчество и журналистика, получава Радина Великова от СУЕЕ „Св.Константин-Кирил Философ“ – гр.Русе

Голямата награда - статуетка „Стоян Михайловски” за литературно творчество (поезия и проза), получава Борис Дечев от Профилирана природоматематическа гимназия „Нанчо Попович“ - гр.Шумен

Голямата награда - статуетка „Стоян Михайловски” за журналистика-индивидуална, не се присъжда

**********
ПРОГРАМА НА ЛИТЕРАТУРНИТЕ ТЪРЖЕСТВА
“Стоян Михайловски” – Русе, 29 октомври 2016 година, събота


до 11,00 часа
- регистрация на наградените участници в конкурса

във фоайето на театрален комплекс “Доходно здание”

от 11,00 часа
- Церемония за връчване на наградите и закриване на осмото издание на конкурса

зала „Европа” на театрален комплекс “Доходно здание”

след церемонията – от 12,30 часа
- литературно и журналистическо ателие
– опознавателни срещи на младите творци, среща с членове на журито
мястото ще бъде съобщено по време на церемонията по награждаването

Заявки за участие и информация
тел. 082/845 471 - директор на ОбДЦКИ-Русе

(Молим участници, които са получили награди, да се свържат с организаторите, за да заявят имат ли готовност да присъстват на церемонията по награждаването.)