Резултати 2017

Прочетете резултатите от конкурса.
admin
Администратор
Posts: 33
Joined: Wed Jul 07, 2010 7:07 pm

Резултати 2017

Postby admin » Sun Oct 22, 2017 9:07 am

ОБЩИНСКИ ДЕТСКИ ЦЕНТЪР ЗА КУЛТУРА И ИЗКУСТВО – РУСЕ

РЕЗУЛТАТИ
от Десетия национален ученически конкурс за итературно творчество и журналистика „Стоян Михайловски”- Русе`2017


В Десетия национален ученически конкурс за литературно творчество и журналистика „Стоян Михайловски” участваха 133 млади автори от цялата страна със 146 творби.

Съгласно статута на конкурса всички литературни произведения и журналистически материали, получени с пощенско клеймо на изпращане 2 октомври 2017 г., бяха обработени /разпределени по възрастови групи и раздели и записани под номер в специален дневник/, след което бяха дадени за оценяване на жури с председател доцент д-р Руси Русев, преподавател в Русенския университет „Ангел Кънчев”.
На 19 октомври 2017 г. в заключително заседание журито обсъди за награди творбите на младите литератори и журналисти, номинирани в десетото издание на конкурса - по раздели и възрастови групи:

Раздел “Литературно творчество”

І възрастова група /до IV клас/

ПОЕЗИЯ

І награда
Ина Искърова – гр.Русе, ОбДЦКИ, клуб „Приятели на книгата”

ІІ награда
Виктория Кралева – гр.Благоевград, ОУ „Пейо Яворов”

ІІІ награда
Симона Димитрова – гр.Варна, ОДК, ЛК „Касталия“
Гергана Митевска - гр.Варна, ОДК, ЛК „Касталия“

ПРОЗА

І награда
Тихомир Коев – гр.Карнобат, ОУ „Христо Смирненски”

ІІ награда
Александър Никифоров – гр.Карнобат, ОУ „Христо Смирненски“
Венелин Милков – гр.Варна, ОДК, ЛК „Касталия“
Диляра Ферхан - гр.Тервел, СУ „Йордан Йовков”

ІІІ награда
Даяна Бонева – гр.Русе, ОбДЦКИ, клуб „Приятели на книгата”

ІІ възрастова група /V-VII клас/


ПОЕЗИЯ

І награда
Паолена Бънджева – гр.Троян, СУ „Васил Левски“

ІІ награда
Нелина Николаева – гр.Стражица, ОДК, ЛК „Пегас/чета/“

ІІІ награда
Даница Костова – гр.Варна, ОДК, ЛК „Касталия“
Маргарита Фъртунова – гр.Велинград, ОУ „Неофит Рилски”

поощрение
Виктория Филипова – гр.Велинград, ОУ „Неофит Рилски”
Виктор Сотиров - гр.Кюстендил, сдружение „Клуб Авангард”

ПРОЗА

І награда
Деяна Димитрова - гр.Разград, клуб „Слово“, ЦПЛР-ЦУТНТ
Колийн Господинова - гр.Разград, клуб „Слово“, ЦПЛР-ЦУТНТ

ІІ награда
Никол Бояджиева – гр.Варна, ОДК, ЛК „Касталия“
Теодора Славова – гр.Карнобат, ОУ „Христо Смирненски“

ІІІ награда
Милица Иванова – гр.Варна, ОДК, ЛК „Касталия“

поощрение
Добромира Миткова – гр.Варна, ОДК, ЛК „Касталия“

ІІI възрастова група /VIII-XII клас/

ПОЕЗИЯ

І награда
Светислав Тодоров – гр.София, СМГ „Паисий Хилендарски”

ІІ награда
Даниел Луканов – гр.Варна, ОДК, ЛК „Касталия“
Злата Кула – гр.Велико Търново, ПМГ „Васил Друмев”

ІІІ награда
Александър Габровски - гр.Варна, ОДК, ЛК „Касталия“
Венета Маринова – гр.Русе, ПАГ „Гео Милев“

поощрение
Валентина Янкова - гр.Тервел, СУ „Йордан Йовков”
Моника Желязкова - гр.Варна, ОДК, ЛК „Касталия“

ПРОЗА

І награда
Борис Дечев – гр.Шумен, ППМГ „Нанчо Попович“

ІІ награда
Радина Узунова – гр.Варна, ОДК, ЛК „Касталия“

ІІІ награда
Анджела Наку – гр.Стражица, ОДК, ЛК „Пегас/чета/“
Димо Русев – гр.Търговище, СУ „Проф.Никола Маринов“
Стилиана Трифонова – гр.Русе, ПГО „Недка Иван Лазарова”

поощрение
Любомира Генчева - гр.Видин, ПГ „Проф. д-р Асен Златаров”
Василена Ценова – гр.Бяла Слатина, ПГО „Елисавета Багряна“

Раздел “Журналистика”

индивидуално участие


І възрастова група /до IV клас/

ІІ награда
Ивайла Иванова - гр.Тервел, СУ „Йордан Йовков”

поощрение
Беркан Еролов - гр.Шумен, НУ „Княз Борис I“

ІІ възрастова група /V-VII клас/

І награда
Михаела Александрова - гр.Пловдив, ОУ „Стоян Михайловски“

ІІ награда
Светлин Медов - гр.Русе, СУ „Христо Ботев”

ІІІ награда
Добромира Миткова – гр.Варна, ОДК, ЛК „Касталия“

ІІI възрастова група /VIII-XII клас/

І награда
Маринела Гетова – гр.Пловдив, клуб „Клио” при ПГХТТ
Неделя Гърдева – гр.Пловдив, клуб „Клио” при ПГХТТ

ІІ награда
Десислава Георгиева – гр.Търговище, СУ „Проф.Никола Маринов“
Василена Ценова – гр.Бяла Слатина, ПГО „Елисавета Багряна“
Диана Михайлова - гр.Монтана, ПМПГ „Св.Климент Охридски”, клуб „Медии“

ІІІ награда
Атанас Ников - гр.Кърджали, СУ „Петко Р.Славейков”
Станислава Стефанова – гр.Петрич, ПГ „Пейо Яворов”

поощрение
Христина Христова - гр.Тервел, СУ „Йордан Йовков”
Виктория Тодоровска – гр.Пловдив, клуб „Клио” при ПГХТТ

колективно участие

І награда
Елена Якимова и Виктория Башкехайова - гр.Велинград, ОУ „Неофит Рилски”

ІІ награда
Екип на клуб „Репортери“, ЦПЛР-ЦУТНТ, гр.Разград

ІІІ награда
Литературно ателие „Компас“ при ОУ „Христо Смирненски“, гр.Карнобат

поощрение
Екип „Млад журналист“ при СУ „Йордан Йовков”, гр.Тервел

Специална награда - за цялостно представяне в раздел „Журналистика“, получават младите журналисти от журналистически клуб „Славейков“ при СУ „Петко Рачов Славейков“ – гр.Кърджали

Специалната награда на журито - за интересна и талантлива работа по темата в раздел „Литературно творчество“, получава Радко Василев от ОУ „Христо Смирненски” - гр.Карнобат

Специална награда - за силно представяне и в двата раздела на конкурса – литературно творчество и журналистика, получава Анелия Крумова от журналистически клуб „Славейков“ при СУ „Петко Рачов Славейков“ – гр.Кърджали

Голямата награда - статуетка „Стоян Михайловски” за литературно творчество (поезия и проза), получава Величка Зердашка от СУ „Димитър Матевски“ - гр.Пловдив

Голямата награда - статуетка „Стоян Михайловски” за журналистика-индивидуална, не се присъжда

**********
ПРОГРАМА НА ЛИТЕРАТУРНИТЕ ТЪРЖЕСТВА
“Стоян Михайловски” – Русе, 28 октомври 2017 година, събота

до 11,00 часа
- регистрация на наградените участници в конкурса

във фоайето на театрален комплекс “Доходно здание”

от 11,00 часа
- Церемония за връчване на наградите и закриване на Десетото издание на конкурса

зала „Европа” на театрален комплекс “Доходно здание”

след церемонията – от 12,30 часа
- литературно и журналистическо ателие – опознавателни срещи на младите творци, среща с членове на журито

мястото ще бъде съобщено по време на церемонията по награждаването

Заявки за участие и информация
тел. 082/845 471 - директор на ОбДЦКИ-Русе

(Молим участници, които са получили награди, да се свържат с организаторите, за да заявят имат ли готовност да присъстват на церемонията по награждаването.)