Резултати 2018

Прочетете резултатите от конкурса.
admin
Администратор
Posts: 33
Joined: Wed Jul 07, 2010 7:07 pm

Резултати 2018

Postby admin » Sun Oct 21, 2018 6:07 pm

ОБЩИНСКИ ДЕТСКИ ЦЕНТЪР ЗА КУЛТУРА И ИЗКУСТВО – РУСЕ

РЕЗУЛТАТИ
от Единадесетия национален ученически конкурс за литературно творчество и журналистика „Стоян Михайловски”- Русе`2018


В Единадесетия национален ученически конкурс за литературно творчество и журналистика „Стоян Михайловски” участваха 103 млади автори от цялата страна със 137 творби.

Съгласно статута на конкурса всички литературни произведения и журналистически материали, получени с пощенско клеймо на изпращане 2 октомври 2018 г., бяха обработени /разпределени по възрастови групи и раздели и записани под номер в специален дневник/, след което бяха дадени за оценяване на жури с председател доцент д-р Руси Русев, преподавател в Русенския университет „Ангел Кънчев”.
На 19 октомври 2018 г. в заключително заседание журито обсъди за награди творбите на младите литератори и журналисти, номинирани в единадесетото издание на конкурса - по раздели и възрастови групи:

Раздел “Литературно творчество”


І възрастова група /до IV клас/

І награда
Даниел Бояджиев – гр.Варна, ОДК, ЛК „Касталия“

ІІ награда
Елена Божурина – гр.Велинград, ОУ „Неофит Рилски”

ІІ възрастова група /V-VII клас/

І награда
Теодора Миткова – гр.Варна, ОУ „Черноризец Храбър“

ІІ награда

Полина Пенчева – гр.Пловдив, ОУ „Стоян Михайловски“

ІІІ награда
Весела Бонева – гр.Пловдив, ОУ „Стоян Михайловски“

ІІI възрастова група /VIII-XII клас/

ПОЕЗИЯ

І награда

Радко Василев – гр.Карнобат, СУ „Св.св.Кирил и Методий”

ІІ награда
Десислава Георгиева – гр.Търговище, СУ „Проф.Никола Маринов“

ІІІ награда
Стефани Ангелова - гр.Варна, ОДК, ЛК „Касталия“

ПРОЗА

І награда
Наталия Таранинова – гр.Хаджидимово, СУ „Никола Вапцаров“

ІІ награда
Мариела Йорданова – гр.Карнобат, СУ „Св.св.Кирил и Методий”

ІІІ награда
Милица Иванова – гр.Варна, ОДК, ЛК „Касталия“

Раздел “Журналистика”

индивидуално участие


І възрастова група /до IV клас/

ІІ награда

Лариса Ферхад - гр.Русе, СУ „Възраждане”

ІІ възрастова група /V-VII клас/

І награда
Колийн Господинова - гр.Разград, клуб „Репортери“, ЦПЛР-ЦУТНТ

ІІ награда
Илияна Илиева - гр.Царево, СУ „Н.Й.Вапцаров”
Елеонора Добрева – гр.Петрич, СУ „Никола Й.Вапцаров”

ІІІ награда

Андрея Ангелова - гр.Разград, клуб „Репортери“, ЦПЛР-ЦУТНТ

поощрение
Сияна Димитрова - гр.Разград, клуб „Репортери“, ЦПЛР-ЦУТНТ

ІІI възрастова група /VIII-XII клас/


І награда
Лилия Ченчева – гр.Попово, ПГ „Христо Ботев“
Захари Тодоров – гр.Търговище, СУ „Проф.Никола Маринов“

ІІ награда
Енея Георгиева – гр.Монтана, СУ „Проф.Никола Маринов“
Владислава Аврамова - гр.Търговище, ПМПГ „Св.Климент Охридски”, клуб „Медии“

ІІІ награда
Елена Даскалова – гр.Пловдив, клуб „Клио” при ПГХТТ
Марина Иванова - гр.Тервел, СУ „Йордан Йовков”
Димитър Василев – гр.Пловдив, клуб „Клио” при ПГХТТ

поощрение

Николета Николова - гр.Разград, клуб „Репортери“, ЦПЛР-ЦУТНТ
Алекс Деливански – гр.Пловдив, клуб „Клио” при ПГХТТ
Боряна Неделчева - гр.Разград, клуб „Репортери“, ЦПЛР-ЦУТНТ

колективно участие


ІІ награда
Екип на клуб „Репортери“, ЦПЛР-ЦУТНТ, гр.Разград

ІІІ награда
Екип на клуб „Млад PR, журналист и фотограф“ при СУ „Н.Й.Вапцаров”, гр.Царево

поощрение
Екип млади репортери при СУ „Никола Й.Вапцаров”, гр.Петрич

Специалната награда на журито - за интересна и талантлива работа по темата в раздел „Литературно творчество“, получава Жасмина Манолова от ОДК, ЛК „Касталия“ - гр.Варна

Специална награда - за цялостно представяне в раздел „Журналистика“, получава Кирилка Гогушева от СУ „Никола Й.Вапцаров” – гр.Петрич



Голямата награда - статуетка „Стоян Михайловски” за литературно творчество (поезия и проза), получава Александър Габровски от ОДК, ЛК „Касталия“ - гр.Варна

Голямата награда - статуетка „Стоян Михайловски” за журналистика -индивидуална, получава Анелия Крумова от СУ „Петко Рачов Славейков“ – гр.Кърджали


**********
ПРОГРАМА НА ЛИТЕРАТУРНИТЕ ТЪРЖЕСТВА
“Стоян Михайловски” – Русе, 27 октомври 2018 година, събота


до 11,00 часа
- регистрация на наградените участници в конкурса
във фоайето на театрален комплекс “Доходно здание”

от 11,00 часа
- Церемония за връчване на наградите и закриване на Единадесетото издание на конкурса
зала „Европа” на театрален комплекс “Доходно здание”

след церемонията – от 12,30 часа
- литературно и журналистическо ателие – опознавателни срещи на младите творци, среща с членове на журито
мястото ще бъде съобщено по време на церемонията по награждаването

Заявки за участие и информация
тел. 082/845 471 - директор на ОбДЦКИ-Русе

(Молим участници, които са получили награди, да се свържат с организаторите, за да заявят имат ли готовност да присъстват на церемонията по награждаването.)