Резултати 2020

Прочетете резултатите от конкурса.
admin
Администратор
Posts: 38
Joined: Wed Jul 07, 2010 7:07 pm

Резултати 2020

Postby admin » Sun Oct 25, 2020 9:15 am

ОБЩИНСКИ ДЕТСКИ ЦЕНТЪР ЗА КУЛТУРА И ИЗКУСТВО – РУСЕ

РЕЗУЛТАТИ
от Тринадесетия национален ученически конкурс за литературно творчество и журналистика „Стоян Михайловски”- Русе`2020


В Тринадесетия национален ученически конкурс за литературно творчество и журналистика „Стоян Михайловски” участваха 254 млади автори от цялата страна с 305 творби и 9 журналистически екипа.

Съгласно статута на конкурса всички литературни произведения и журналистически материали, изпратени до 9 октомври 2020 г., бяха обработени /разпределени по възрастови групи и раздели и записани под номер в специален дневник/, след което бяха дадени за оценяване на жури с председател Нели Пигулева, поетеса, редактор във вестник „Утро” /Русе/.
На 23 октомври 2020 г. в заключително заседание журито обсъди за награди творбите на младите литератори и журналисти, номинирани в тринадесетото издание на конкурса - по раздели и възрастови групи:

Раздел “Литературно творчество”

І възрастова група /до IV клас/

ПОЕЗИЯ

І награда
Фая Гератлиева – гр.Казанлък, ОДК „Св.Иван Рилски“

ІІ награда
Нелина Маринова – гр.Тервел, СУ „Йордан Йовков”

ІІІ награда
Таня Алексиева - гр.Велинград, ОУ „Неофит Рилски”

ПРОЗА

І награда
Виктор Дилман Али – гр.Разград, ОУ„Отец Паисий“
Емили Бохосян - гр.Русе, клуб „Слово" към възрожденско читалище „Зора"

ІІ награда

Сияна Найденова - гр.Варна, ЦПЛР-ОДК, ЛК „Касталия“

ІІІ награда
Кристиян Петков – гр.Свищов, СУ„Николай Катранов“
Константин Стаев - гр.Велинград, ОУ „Неофит Рилски”

поощрение
Калоян Калъчев – гр.Карлово, СУ „Васил Левски“
Дамян Йондров – гр.Пловдив, ОУ „Алеко Константинов”
Сибел Мехмед – гр.Велинград, СУ „Васил Левски“

ІІ възрастова група /V-VII клас/

ПОЕЗИЯ

І награда
Никола Киров - гр.Търговище, ОУ „Христо Ботев“
Ива Стефанова – гр.Дряново, СУ „Максим Райкович”

ІI награда

Марина Панчева – гр.Пловдив, ОУ„Стоян Михайловски“

ІІІ награда
Гергана Митевска - гр.Варна, ЦПЛР-ОДК, ЛК „Касталия“

поощрение
Андрея Харвин – гр.Варна, ЦПЛР-ОДК, ЛК „Касталия“
Денис Ахмед - гр.Шумен, ЦПЛР-ОДК, УЛК „Сладкодумци“

ПРОЗА

І награда
Божидара Занкова – гр.Разград, ЦПЛР-ЦУТНТ

ІІ награда
Стефани Иванова – гр.Чирпан, СУ „Пейо Крачолов Яворов“

ІІІ награда
Лариса Христова – гр.Попово, ОУ „Св.Климент Охридски“
Славея Минчева - гр.Варна, ЦПЛР-ОДК, ЛК „Касталия“

поощрение
Венелин Милков - гр.Варна, ЦПЛР-ОДК, ЛК „Касталия“
Наоми Грейс Провоу - гр.Шумен, ЦПЛР-ОДК, УЛК „Сладкодумци“
Велислав Василев - гр.Шумен, ЦПЛР-ОДК, УЛК „Сладкодумци“

ІІI възрастова група /VIII-XII клас/

ПОЕЗИЯ

І награда
Божана Славкова – гр.Бургас, НУМСИ „Проф.Панчо Владигеров”
Сиана Георгиева - гр.Чирпан, СУ „Пейо Крачолов Яворов“

ІІ награда
Паулина Сивкова – гр.Русе, НУИ „Проф.Веселин Стоянов“

ІІІ награда
Мария Тонева - гр.Кърджали, ЕГ „Христо Ботев”

поощрение
Даниел Луканов - гр.Варна, ЦПЛР-ОДК, ЛК „Касталия“
Дарина Христова - гр.Силистра, ПГСУАУ „Атанас Буров“
Ралица Василева – гр.Шумен, ЦПЛР-ОДК, УЛК „Сладкодумци“
Синем Хюсмен – гр.Шумен, ЦПЛР-ОДК, УЛК „Сладкодумци“
Николай Любенов – гр.Шумен, ЦПЛР-ОДК, УЛК „Сладкодумци“
Виктория Трендафилова - гр.Пловдив, СУ„Св.Климент Охридски“

ПРОЗА

І награда
Велислава Веселинова – гр.Русе, клуб „Слово" към възрожденско читалище „Зора"
Йоан Иванов – гр.Казанлък, ОДК „Св.Иван Рилски“

ІІ награда
Симона Василева – гр.Сливен, ПИМГ„Добри Чинтулов“
Денислав Димитров – гр.Русе, СУПНЕ „Фридрих Шилер“

ІІІ награда
Ана Терзиева – гр.София, НЕГ „Проф.Константин Гълъбов”

поощрение
Исил Карасюлейман – гр.Русе, СУПНЕ „Фридрих Шилер“
Цветина Маджарова - гр.София, Национална финансово-стопанска гимназия
Галин Николов – гр.Шумен, ЦПЛР-ОДК, клуб „Журналист“

Раздел “Журналистика”

индивидуално участие


І възрастова група /до IV клас/

ІII награда
Виктор Кирилов – гр.Пловдив, ОУ „Алеко Константинов”

ІІ възрастова група /V-VII клас/

І награда
Ема Петрова - гр.Пловдив, ОУ „Васил Левски“
Дара Асенова - гр.Пловдив, ОУ „Васил Левски“

ІІ награда
Велислав Василев - гр.Шумен, ЦПЛР-ОДК, клуб „Журналист“
Анелия Спахиева – гр.Хаджидимово, СУ „Никола Вапцаров“

ІІІ награда
Дария Димитрова - гр.Чирпан, СУ „Пейо Крачолов Яворов“
Мелек Щерева - гр.Пловдив, ОУ „Васил Левски“

поощрение
Теодора Миткова - гр.Варна, ОУ „Черноризец Храбър“
Петя Петкова - гр.София, 43 ОУ „Христо Смирненски“

ІІI възрастова група /VIII-XII клас/


І награда
Невена Желязкова - гр.Тервел, СУ „Йордан Йовков”
Ния Щерева - гр.Ямбол, ЕГ „Васил Карагьозов”

ІІ награда
Хюлия Шакир – гр.Разград, ЦПЛР-ЦУТНТ, клуб „Микрофон“
Николай Лазаров – гр.Пловдив, клуб „Клио” при ПГХТТ
Богомила Николова – гр.Русе, СУ „Майор Атанас Узунов“

ІІІ награда
Георги Спахиев – гр.Хаджидимово, СУ „Никола Вапцаров“
Данаил Александров – гр.Русе, клуб „Слово" към възрожденско читалище „Зора"
Джейда Ахмед - гр.Шумен, ЦПЛР-ОДК, клуб „Журналист“

поощрение
Магдалена Бабачева – гр.София, НЕГ „Проф.Константин Гълъбов”
Данина Димова - гр.Каварна, клуб „Журналист“, ОДК
Мария Бориславова - гр.Петрич, ПГ „Пейо Яворов“
Владимир Благоев – гр.Пловдив, клуб „Клио” при ПГХТТ

колективно участие

І награда
Екип млади репортери от sCOOL Media – Кристиян Юлзари, АЕГ „Гео Милев“, гр.Русе, и Александра Дралчева, СУ „Св.Климент Охридски“, гр.Добрич

ІІ награда
Екип млади репортери, клуб „Млад журналист“ при ЦПЛР (Център за подкрепа на личностното развитие), гр.Стара Загора

ІІІ награда
Екип Габриела Василева и Светлозар Бенев, СУ „Майор Атанас Узунов“, гр.Русе

поощрение
Екип Габриела Трифонова и Ива Ботева, клуб „Съвременник“ при ПГО „Недка Иван Лазарова, гр.Русе

Специалната награда на журито - за талантливо представяне в двата раздела на конкурса, получава Ради Евгениев от СУ „Христо Ботев“ – с.Арчар, община Димово, област Видин

Специална награда - за впечатляваща идея и художествена интерпретация в раздел „Литературно творчество“, получава Мария Иванова от СЕУ „Георги С. Раковски“ – гр.София

Специалната награда на журито - за цялостно представяне и в двата раздела на конкурса, получават клуб „Сладкодумци“ и клуб „Журналист“ при ЦПЛР-ОДК - гр.Шумен

Специална награда - за талантлива интерпретация на темата в раздел „Журналистика“, получава Жади Аврамова от СУ „Христо Ботев“ – с.Арчар, община Димово, област Видин

Голямата награда - статуетка „Стоян Михайловски” за литературно творчество, получава Даница Костова от ЛК „Касталия“ при ЦПЛР-ОДК - гр.Варна

Голямата награда - статуетка „Стоян Михайловски” за журналистика, получава Дейвид Георгиев от НУИ „Проф. Веселин Стоянов“ – гр.Русе


Предвид динамичното развитие на ситуацията с COVID-19 решение къде и кога да се проведе церемонията по връчването на наградите ще бъде взето в навечерието на 1 ноември. ОбДЦКИ-Русе ще съобщи своевременно подробности.