Резултати 2021

Прочетете резултатите от конкурса.
admin
Администратор
Posts: 40
Joined: Wed Jul 07, 2010 7:07 pm

Резултати 2021

Postby admin » Thu Oct 21, 2021 3:45 am

ОБЩИНСКИ ДЕТСКИ ЦЕНТЪР ЗА КУЛТУРА И ИЗКУСТВО – РУСЕ

РЕЗУЛТАТИ
от Четиринадесетия национален ученически конкурс за литературно творчество и журналистика „Стоян Михайловски”- Русе`2021


В Четиринадесетия национален ученически конкурс за литературно творчество и журналистика „Стоян Михайловски” участваха 85 млади автори от цялата страна със 106 творби и 6 журналистически екипа.

Съгласно статута на конкурса всички литературни произведения и журналистически материали, изпратени до 1 октомври 2021 г., бяха обработени /разпределени по възрастови групи и раздели и записани под номер в специален дневник/, след което бяха дадени за оценяване на жури с председател Нели Пигулева, поетеса, редактор във вестник „Утро” /Русе/.
На 19 октомври 2021 г. в заключително заседание журито обсъди за награди творбите на младите литератори и журналисти, номинирани в четиринадесетото издание на конкурса - по раздели и възрастови групи:

Раздел „Литературно творчество”

І възрастова група /до IV клас/

ПОЕЗИЯ

І награда
Зара Мирчева – ОУ „Димитър Благоев” – град Велико Търново

ІІ награда
Пламена Порожанова – Клуб „Приятели на книгата“ при ОбДЦКИ - град Русе

ІІІ награда
Димитър Димитров – Клуб „Приятели на книгата“ при ОбДЦКИ - град Русе

поощрение
Ивайла Николова – Клуб „Приятели на книгата“ при ОбДЦКИ - град Русе
Цветомира Николова – Клуб „Приятели на книгата“ при ОбДЦКИ - град Русе

ПРОЗА

І награда
не се присъжда

ІІ награда
Атанас Бранчев – Клуб „Светлини сред сенките“ при ОДК „Св. Иван Рилски“-град Казанлък

ІІІ награда
Версавия Янкова – Клуб „Светлини сред сенките“ при ОДК „Св. Иван Рилски“-град Казанлък

поощрение
Рая Енева – Клуб „Светлини сред сенките“ при ОДК „Св. Иван Рилски“-град Казанлък

ІІ възрастова група /V-VII клас/


ПОЕЗИЯ

І награда
Фая Гератлиева – Клуб „Светлини сред сенките“ при ОДК „Св. Иван Рилски“ – град Казанлък

ІI награда
Диан Драгнев – Клуб „Светлини сред сенките“ при ОДК „Св. Иван Рилски“ – град Казанлък

ІІІ награда
Захари Малчев – Школа „Журналисти“ към ЦПЛР – ОДК, град Велинград

ПРОЗА

І награда
Даниел Бояджиев – ЛК „Касталия“ при ЦПЛР – ОДК, град Варна

ІІ награда
Ангел Атанасов – СУ „Христо Ботев” – град Сунгурларе

ІІІ награда
Елена Добрева – ЛК „Касталия“ при ЦПЛР – ОДК, град Варна

поощрение
Денис Пирнарев – СУ „Христо Ботев” – град Сунгурларе
Мартин Стоилов - СУ „Христо Ботев” – град Сунгурларе

ІІI възрастова група /VIII-XII клас/

ПОЕЗИЯ

І награда
Милица Иванова – ЛК „Касталия“ при ЦПЛР – ОДК, град Варна

ІІ награда
Даница Костова - ЛК „Касталия“ при ЦПЛР – ОДК, град Варна

ІІІ награда
Никол Добрева - ЛК „Касталия“ при ЦПЛР – ОДК, град Варна
Волен Савов - ОДК – ЛК „Касталия“ при ЦПЛР – ОДК, град Варна

поощрение
Ралица Голева - ЛК „Касталия“ при ЦПЛР – ОДК, град Варна

ПРОЗА

І награда
Мария Сиракова – СУ „Йордан Йовков” – град Кърджали

ІІ награда

Юлияна Стефанова - ЛК „Касталия“ при ЦПЛР – ОДК, град Варна
Симона Василева – ППМГ „Добри Чинтулов“ - град Сливен

ІІІ награда
Симеон Иванов - ЛК „Касталия“ при ЦПЛР – ОДК, град Варна
Дария Веселинова – СУЕЕ „Св. Константин – Кирил Философ” – град Русе
Николета Васкова – ПГО „Недка Иван Лазарова” – град Русе

поощрение
Анджела Маринова - ЛК „Касталия“ при ЦПЛР – ОДК, град Варна
Биляна Кралчева - ЛК „Касталия“ при ЦПЛР – ОДК, град Варна

Раздел “Журналистика”

ИНДИВИДУАЛНО УЧАСТИЕ


І възрастова група /до IV клас/ - няма участници

ІІ възрастова група /V-VII клас/

І награда
не се присъжда

ІІ награда
Александър Димитров – ОУ „Александър Георгиев-Коджакафалията” – град Бургас

ІІІ награда
не се присъжда

ІІI възрастова група /VIII-XII клас/

І награда
Данина Димова – ОДК – град Каварна
Елина Асенова – ПГПЧЕ „Петър Богдан“ – град Монтана

ІІ награда

Александра Димова – МГ „Баба Тонка“ - град Русе
Елена Атанасова – СУЕЕ „Св. Константин – Кирил Философ”– град Русе
Ива Стоичкова – ЕГ „Христо Ботев” – град Кърджали

ІІІ награда
Богомила Николова – СУ „М-р Атанас Узунов” – град Русе
Радко Василев – СУ „Св. Св. Кирил и Методий“ - град Карнобат
Есра Юсеин – ЕГ „Христо Ботев” – град Кърджали

КОЛЕКТИВНО УЧАСТИЕ


І награда
Журналистически екип от ПГДВА „Йосиф Вондрак” – град Русе

ІІ награда
Дебора Дончева и Галина Кунева – Клуб „Млад Журналист“ при ЦПЛР – град Стара Загора

ІІІ награда

Клуб „Репортери” при ЦПЛР – ЦУТНТ – град Разград

Специална награда - за впечатляваща идея и художествена интерпретация в раздел „Литературно творчество“, получава Славея Минчева – ЛК „Касталия“ при ЦПЛР – ОДК, град Варна

Голямата награда - статуетка „Стоян Михайловски” за литературно творчество, получава Николай Петков – АЕГ „Гео Милев“ – град Бургас

Голямата награда - статуетка „Стоян Михайловски” за журналистика, получава Даниел Цветанов – ПГПЧЕ „Петър Богдан“ – град Монтана

Предвид динамичното развитие на ситуацията с COVID-19 решение къде и кога да се проведе церемонията по връчването на наградите ще бъде взето в навечерието на 1 ноември. ОбДЦКИ-Русе ще съобщи своевременно подробности.