Резултати 2007

Прочетете резултатите от конкурса.
admin
Администратор
Posts: 36
Joined: Wed Jul 07, 2010 7:07 pm

Резултати 2007

Postby admin » Thu Jul 22, 2010 8:03 pm

ОБЩИНСКИ ДЕТСКИ ЦЕНТЪР ЗА КУЛТУРА И ИЗКУСТВО-РУСЕ

РЕЗУЛТАТИ
от Първия национален литературен ученически конкурс “Стоян Михайловски”- Русе`2007


В Първия национален литературен ученически конкурс “Стоян Михайловски” участваха над 200 млади автори от цялата страна с повече от 240 творби.

Съгласно статута на конкурса всички творби бяха обработени /разпределени по възрастови групи и раздели и записани под номер в специален дневник/, след което бяха дадени за оценяване на петчленно жури в състав:
председател:
Силви Стефанов - журналист, кореспондент на тв ”Европа”
и членове:
Стоянка Живкова - преподавател по български език и литература
Пламен Абаджиев - издател, писател, управител на издателска къща ”Парнас”
Иглика Пеева – журналист в Радиоцентър Русе, поетеса
Таня Живкова - преподавател по български език и литература

І възрастова група /1-4 клас/
ПОЕЗИЯ


Александър Йорданов - "Братче" – Русе
Невзат Невзат - "Футболист" - с.Раковски, област Разград
Петър Тончев - "Клюкарка" - Русе
Ивета Иванова - "Черната котка" - Русе
Габриела Митева - "Детство" - Русе
Боян Христов - "Годишни времена" - Русе
Тодор Иванов - "Компютърен проблем" - Русе
Десислава Танева - "Весел дъжд" - Разград
Айше Мюзекярова - "Приятелка" - Разград
Севгинар Кирилова - "Не е лесно" - Русе
Джансу Сали - "Оправдания" - Русе
Мерин Айдънова - "Макар и различни" - Русе

ПРОЗА

Елена Христофорова - "Котето, което ядеше мечти" - Белене, област Плевен
Петя Георгиева - "Морско приключение" – Сливен
Теодора Георгиева - "Белята на Рони" - Русе
Милена Борисова - "Какво си говорят предметите в класната стая" - Перник
Виктория Вичева - "Приказка за училището" - Сливен
Кадер Мехмедова - "Баба и внук" - с.Раковски, област Разград

Награда за изгряваща най-малка звезда
Боряна Савова - "Есенна картина" - Сливен

Награда "Родина"

Аделина Петрова - "Гордея се, че съм наследник на богатата съкровищница на България" - Русе
Бехрин Исмайлов - "България - моята Родина" - Разград

І възрастова група /5-7 клас/
ПОЕЗИЯ


I награда
Искра Георгиева - "Посвещение" – Русе
Ванеса Ванева - "Иконата...." - Русе
Яница Пехова - "Балът на фантазията" - Русе
Николета Атанасова - "Ти знаеш ли..." - Русе

II награда

Глория Георгиева - "Цветно детство" - Русе

III награда
Каролина Йотина - "Вдъхновение" - Кюстендил

ПРОЗА

I награда
Весела Любомирова - "Дунав - изящен, неугасим пламък" - Русе
Еда Басри - "Любовта" - Русе
Денислава Колева - "Свят" - Кюстендил
Ина Божичкова - "Продавач на несбъднати мечти" - с.Драгичево, община Перник

II награда
Хрипси Гарабедян - "Книгата в ъгълчето на бюрото ми" - Сливен

Награда "Родина"
Вера Нешева - "Моята родина България" - Кюстендил
Весела Димитрова - "Мост за бъднини" - Бяла, област Русе
Зейнеб Ешреф - "Кога човек чувства най-силно обичта към отечеството" - Русе
Любомира Павлова - "Българският език" – Кюстендил
Даниел Петров - "Аз, гражданинът на ЕС, съм наследник на богатата духовна съкровищница на България" – Перник

І възрастова група /8-12 клас/
ПОЕЗИЯ


I награда
Анна Иванова - "Дъждът" - Русе
Ясен Попов - "Старата черница" - Русе
Лора Търколева - "Ще изхвърля изгнилите ябълки..." - Варна
Александра Костадинова - "Когато ти решиш..." - Русе

II награда
Елеонора Граматикова - "Мечта" – Варна
Мила Божкова - "Далеч" – Варна
Теодора Пенева - "Зимен сън" - Сливен

III награда
Мартина Вичева - "Чорапи на райета..."- Сливен
Лилия Добрева - "Пламък" - Варна

ПРОЗА

I награда
Теодора Пенева - "Валентинка за тамбурата" - Сливен
Христо Станчев - "Пираня, наречена любов" - Русе
Мартина Вичева - "Поход към Танит" - Сливен
Вероника Парашкевова - "Творецът и изкуството" - Русе

II награда
Невелина Тодорова - "Липсваш ми" – Велико Търново
Даниела Ковачева - "Писмо в бутилка" – Велико Търново
Пламена Шикилева - "3а да вървиш по пътя" - Велико Търново
Свилена Бабукчиева - "Морето през четирите сезона" - Варна

III награда
Марио Петров - "Облачно момиче" - Перник
Елисавета Енчева - "Тайната на морето" - Варна
Янина Златкова - "Гласът на реката" - Тутракан
Кирил Божичков - "Малкият брат" - с.Драгичево, община Перник

Награда "Родина
Гергана Младенова - "Аз - българското момиче" - Сливен
Ясен Попов - "Будителите" - Русе
Деница Йотова - "За теб, Родино" - София
Петя Петрова - "За Душата и Космоса" - Русе

Специалната награда "Стоян Михайловски"
Изабел Тодорова - с. Дърманци, община Мездра, област Враца

Голямата награда "Стоян Михайловски"
Боян Колев - "Нощен джаз в бap "The Who" – Велико Търново

Статуетка "Стоян Михайловски" - награда "Родина"
Анна Иванова - "Когато се раждат мечтите" - Русе