Резултати 2019

Прочетете резултатите от конкурса.
admin
Администратор
Posts: 36
Joined: Wed Jul 07, 2010 7:07 pm

Резултати 2019

Postby admin » Fri Oct 25, 2019 5:17 am

ОБЩИНСКИ ДЕТСКИ ЦЕНТЪР ЗА КУЛТУРА И ИЗКУСТВО – РУСЕ

РЕЗУЛТАТИ
от Дванадесетия национален ученически конкурс за литературно творчество и журналистика „Стоян Михайловски”- Русе`2019


В Дванадесетия национален ученически конкурс за литературно творчество и журналистика „Стоян Михайловски” участваха 188 млади автори от цялата страна с 204 творби и 5 журналистически екипа.

Съгласно статута на конкурса всички литературни произведения и журналистически материали, получени с пощенско клеймо на изпращане 7 октомври 2019 г., бяха обработени /разпределени по възрастови групи и раздели и записани под номер в специален дневник/, след което бяха дадени за оценяване на жури с председател доцент д-р Руси Русев, преподавател в Русенския университет „Ангел Кънчев”.
На 22 октомври 2019 г. в заключително заседание журито обсъди за награди творбите на младите литератори и журналисти, номинирани в дванадесетото издание на конкурса - по раздели и възрастови групи:

Раздел “Литературно творчество”

І възрастова група /до IV клас/

ПОЕЗИЯ

І награда
Габриела Георгиева – гр.Тервел, СУ „Йордан Йовков”

ІІ награда
Симона Йовчева – гр.Казанлък, ОДК „Св.Иван Рилски“

ІІІ награда
Вероника Каръкова - гр.Велинград, ОУ „Неофит Рилски”

поощрение
Даниела Маринова - гр.Тервел, СУ „Йордан Йовков”
Габриела Станчева – гр.Русе, ОбДЦКИ, клуб „Приятели на книгата“
Георги Стоянов – гр.Русе, ОбДЦКИ, клуб „Приятели на книгата“
Ивайла Николова – гр.Русе, ОУ„Иван Вазов”

ПРОЗА

І награда
Пейчин Костадинов – гр.Бургас, ОУ„Александър Георгиев-Коджакафалията“

ІІ награда
Идил Илиязова – гр.Разград, клуб „Слово“, ЦПЛР-ЦУТНТ

ІІІ награда
Алекса Николаева – гр.Бургас, ОУ„Александър Георгиев-Коджакафалията“

поощрение
Стоян Димитров - гр.Бургас, ОУ„Александър Георгиев-Коджакафалията“
Версавия Янкова - гр.Казанлък, ОДК „Св.Иван Рилски“
Ивон Димитрова – гр.Обзор, ОУ „Св.Св.Кирил и Методий”
Румяна Илиева – гр.Чепеларе, СУ „Васил Дечев“
Елена Добрева - гр.Варна, ОДК, ЛК „Касталия“

ІІ възрастова група /V-VII клас/

ПОЕЗИЯ

І награда
Деница Малчева – гр.Пловдив, ОУ „Стоян Михайловски”

ІI награда
Ема Ненова – гр.Бургас, ОУ„Александър Георгиев-Коджакафалията“

ІІІ награда
Михаела Костова - гр.Стражица, ОДК, ЛК „Пегас(чета)“

поощрение
Дария Антониева – с.Зверино, община Мездра, област Враца, СУ„Св.Климент Охридски“

ПРОЗА

І награда
Кирила Иванова – гр.Бургас, ОУ„Александър Георгиев-Коджакафалията“
Симона Василева – гр.Сливен, ОУ „Д-р Иван Селимински“

ІІ награда
Даниел Бояджиев – гр.Варна, ОДК, ЛК „Касталия“

ІІІ награда
Екатерина Костадинова – гр.Петрич, СУ „Никола Й.Вапцаров“

поощрение
Елена Карагьозова – гр.Обзор, ОУ „Св.Св.Кирил и Методий”
Поля Коева – гр.Обзор, ОУ „Св.Св.Кирил и Методий”
Симона Костадинова - гр.София, 61 ОУ „Св.Св.Кирил и Методий“
Вивиан Милкова - гр.Сан Енрике де Гуадиаро, провинция Кадиз, Испания, СЕИП Барбесула
Богомил Маринов - гр.Нови пазар, СУ „Васил Левски“
Божидара Йотова - гр.Варна, ОДК, ЛК „Касталия“

ІІI възрастова група /VIII-XII клас/

ПОЕЗИЯ

І награда
Магдалена Бабачева – гр.София, НЕГ „Проф.Константин Гълъбов“
Цветелина Стефанова – гр.Русе, клуб „Слово“ към възрожденско читалище „Зора“

ІІ награда
Добромира Миткова – гр.Варна, ОДК, ЛК „Касталия“
Катерина Василева - гр.Благоевград, ПМГ „Академик Сергей Корольов“

ІІІ награда
Стефани Ангелова - гр.Варна, ОДК, ЛК „Касталия“

поощрение
Божана Славкова – гр.Бургас, НУМСИ „Проф.Панчо Владигеров”
Фуат Расим – гр.Кърджали, СУ „П.Р.Славейков”
Анелия Крумова - гр.Кърджали, СУ „П.Р.Славейков”
Грети Георгиева - гр.София, ГПИЕ „Мигел де Сервантес“
Мириям Тихомирова - гр.Перник, СУРИЧЕ „Д-р Петър Берон“

ПРОЗА

І награда
Кирил Димов – гр.Казанлък, ОДК „Св.Иван Рилски“
Николай Петков – гр.Бургас, АЕГ „Гео Милев“

ІІ награда
Деяна Димитрова – гр.Разград, клуб „Слово“, ЦПЛР-ЦУТНТ
Милица Иванова – гр.Варна, ОДК, ЛК „Касталия“

ІІІ награда
Росияна Маринова – гр.Варна, ОДК, ЛК „Касталия“

поощрение
Александра Драмджиева – гр.Петрич, ПГ „Пейо Яворов“
Боян Пенев – гр.Варна, ОДК, ЛК „Касталия“
Виктория Ценова - гр.София, СУЧЕМ „Иван Вазов”

Раздел “Журналистика”

индивидуално участие

І възрастова група /до IV клас/

І награда
Любена Башкехайова - гр.Велинград, ОУ „Неофит Рилски”

ІІ награда
Ивайла Темелкова - гр.Гоце Делчев, ОУ „Св.Св.Кирил и Методий“
Десислава Димитрова – гр.Обзор, ОУ „Св.Св.Кирил и Методий“

ІІ възрастова група /V-VII клас/

І награда
Мартина Калинова – с.Старово, община Кирково, област Кърджали, ОУ „Устрем“

ІІ награда
Александра Георгиева - гр.Монтана, ОУ „Иван Вазов”
Йоанна Савова – гр.София, 61 ОУ „Св.Св.Кирил и Методий“

ІІІ награда
Виктория Кралева - гр.Благоевград, ПМГ „Академик Сергей Корольов“

поощрение
Галена Христова - гр.София, 61 ОУ „Св.Св.Кирил и Методий“

ІІI възрастова група /VIII-XII клас/

І награда
Гергана Миланова – гр.Пловдив, клуб „Клио” при ПГХТТ

ІІ награда
Габриела Стоименова – гр.Петрич, ПГ „Пейо Яворов“
Виктория Великова - гр.Тервел, СУ „Йордан Йовков”

ІІІ награда
Рая Георгиева – гр.Попово, ПГ по техника и лека промишленост
Есра Мустафова - гр.Попово, ПГ по техника и лека промишленост
Владимир Благоев – гр.Пловдив, клуб „Клио” при ПГХТТ

поощрение
Анатея Георгиева – гр.Пловдив, клуб „Клио” при ПГХТТ
Катерина Добрева - гр.Варна, ОДК, ЛК „Касталия“
Георги Веженова - гр.Каварна, Общински детски комплекс

колективно участие

І награда
Екип млади репортери, Професионална техническа гимназия, гр.Бургас

ІІ награда
Екип млади репортери, ОУ„Александър Георгиев-Коджакафалията“, гр.Бургас

ІІІ награда
Екипи на училищен вестник „Светилник“ при Неврокопска ПГ„Димитър Талев”, гр.Гоце Делчев

поощрение
Екип на клуб „Журналист“, Общински детски комплекс, гр.Каварна

Специалната награда на журито - за силно представяне и интерпретиране по темата в раздел „Литературно творчество“, получава Александър Габровски от ОДК, ЛК „Касталия“ - гр.Варна

Специална награда - за талантлива поезия и впечатляваща образност в раздел „Литературно творчество“, получава Диана Стойнова от Националва Априловска гимназия – гр.Габрово

Голямата награда - статуетка „Стоян Михайловски” за литературно творчество, получава Петко Комаров от Второ СУ „Професор Никола Маринов“ - гр.Търговище

Голямата награда - статуетка „Стоян Михайловски” за журналистика, получават младите журналисти от журналистически клуб „Славейков“ при СУ„Петко Рачов Славейков“ – гр.Кърджали


**********
ПРОГРАМА НА ЛИТЕРАТУРНИТЕ ТЪРЖЕСТВА
“Стоян Михайловски” – Русе, 1 ноември 2019 година, петък


от 11,00 часа
- Церемония за връчване на наградите и закриване на Дванадесетото издание на конкурса
зала „Княз Александър I“ на Регионален исторически музей - Русе

след церемонията – от 12,30 часа
- литературно и журналистическо ателие – опознавателни срещи на младите творци, среща с членове на журито
мястото ще бъде съобщено по време на церемонията по награждаването

Заявки за участие и информация
тел: 0878 822 351 – Анна Русева

(Молим участници, които са получили награди, да се свържат с организаторите, за да заявят имат ли готовност да присъстват на церемонията по награждаването или не.)